Бурхливий ритм ярмарку вакансій

Незважаючи на будь-які катаклізми в соціально-політичному житті країни, державна служба зайнятості продовжує стабільно та якісно виконувати функції з працевлаштування незайнятих громадян, удосконалення професійного рівня шукачів роботи, надання профорієнтаційних послуг для учасників ринку праці, передовсім молоді.Ось і 12 червня в Миколаєві під егідою обласного центру зайнятості відбувся черговий захід у низці запланованих – загальноміський ярмарок вакансій під гаслом «Від безробіття – до успішної зайнятості».

У сквері Визволення міста Миколаєва, що поблизу міжміського автовокзалу, того дня було як на справжньому ярмарку – людно та гамірно. Та, на відміну від звичайного базару, «продавці» презентували досить незвичний товар – робочі місця, а «покупці» – охочі знайти роботу до душі та по силах – прискіпливо придивлялися до кожної з вакансій, оцінюючи як рівень заробітної плати, так і умови праці, рівень кваліфікаційних вимог тощо. У роботі ярмарку взяли участь 23 роботодавці обласного центру, Миколаївського і Жовтневого районів, а також міста Очакова, які безпосередньо презентували 263 вакансії. Крім того, працівники центрів зайнятості додатково пропонували майже тисячу вакансій із власної бази даних. При цьому вакантні робочі місця були на будь-який смак – від висококваліфікованого інженера до прибиральниці.

Приморський Очаків був представлений військовою частиною номер А-4288. До підрозділуВійськово-Морських сил України нещодавно перевели бойові кораблі з окупованого Криму, тож виникла гостра потреба в укомплектуванні екіпажів. Як розповів заступник командира військової частини № А-4288, капітан другого рангу Віктор Шмигановський, необхідно заповнити 68 вакансій – від капітана до інженера з охорони праці. Зарплата цілком достойна, проте не кожен охочий може претендувати на службу у ВМС, адже потрібно відповідати певним критеріям. Аби розширити коло претендентів, працівники служби зайнятості й запросили військових до участі в ярмарку вакансій.

Відвідувачі ярмарку мали змогу отримати різноманітні консультації.

А ось – стенд Корабельного районного центру зайнятості. Одразу декілька роботодавців вирішили спробувати знайти підходящі кадри на ярмарку вакансій. Це – ТОВ «Металург Півдня» (аквапарк «Водолій», готельний комплекс), КП «Дирекція Єдиного замовника «Пілот», ФОП Ткаченко Г.С., ДП «НАРП». Як розповіла директор Корабельного районного центру зайнятості Людмила Алпєєва, пропонуються вакансії із заробітною платою від 2-3 тисяч гривень і вище.

Крім безпосереднього діалогу з роботодавцями, учасники ярмарку вакансій мали змогу отримати кваліфіковані консультації спеціалістів центрів зайнятості щодо професійного навчання, підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, дізналися про порядок організації підприємницької діяльності. А також – пройти тестування і професійну консультацію фахівців з метою виявлення професійних намірів та уподобань для подальшого вибору професійної сфери. Людно було й біля столів, де надавали вичерпні відповіді на запитання представники соціальних партнерів служби зайнятості,а саме – головного управління Пенсійного фонду України, департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міськради, обласного відділення фонду соціального захисту інвалідів та інших організацій і установ.

Біля стенду Корабельного центру зайнятості.

Як вважає заступник директора обласного центру зайнятості Володимир Сорокін, таке широке представництво зумовлене вимогами новітніх технологій обслуговування населення та сприяє підвищенню рівня обізнаності громадян у різних аспектах законодавства. «Такі заходи, як ярмарок вакансій, – підкреслив В. Сорокін, – важливі не лише для обміну досвідом зацікавлених сторін соціального діалогу, а й для консолідації зусиль у вирішенні державних завдань у сфері зайнятості».

Учасниками ярмарку вакансій того дня стали майже 2000 громадян. Сподіватимемося, що для значної частини з них участь у заході й справді стане надійним містком в успішне професійне життя.

Андрій ТЮРІН
Фото автора

Добавить комментарий