З надією на пишний коровай

29 травня в облдержадміністрації відбулася нарада, під час якої голова ОДА Микола Романчук та голова обласної ради Тарас Кремінь обговорили з сільгоспвиробниками Миколаївщини нагальні проблеми розвитку аграрного сектора.

М. Романчук висловив переконання, що наш регіон, багатий на родючі чорноземи, заслуговує на краще життя. Однією з головних причин того, що земля не дає належної віддачі місцевим громадам, є нерівномірна сплата податків: одні землекористувачі, наближені до влади, не платять жодних податків, а весь тягар лягає на плечі інших. Як наслідок, податкове навантаження на один гектар земель сільгосппризначення в Миколаївській області становить 70-80 гривень, у той час як у Голландії – 12-15 тисяч євро. «Ми нічого не платимо за найбагатший продукт у світі, а хочемо все», – підсумував Микола Романчук.

Перший заступник голови облдержадміністрації Володимир Луста проінформував присутніх про ситуацію на полях області. За його словами, несприятливі погодні умови зими та початку весни були компенсовані рясними дощами, що спостерігалися останнім часом. Тож, якщо не відбудеться якихось катаклізмів, цьогоріч аграрії області цілком можуть повторити рекордний показник минулого сезону в 2 млн. тонн зерна. Одним із головних трендів останнього часу є збільшення площ під посівами з кукурудзою.

Незабаром – гаряча пора зі збору вирощеного нелегкою селянською працею. Задля того, щоб убрати хліб в оптимальні строки – протягом 10-12 днів, необхідно залучити 3700 зернозбиральних комплексів. У господарств області в наявності є трохи більше 3 тисяч комбайнів, інші ж агрегати необхідно залучити з більш північних регіонів країни.

Поштовх розвитку рослинництва, поготів овочівництва, у посушливих південних степах має надати державна підтримка зрошувального землеробства. Так званий «Закон Бриченка», що спрямований на здешевлення для аграріїв поливної води, наразі проходить останні стадії узгодження в стінах Верховної Ради.

Завершилася нарада відвертою розмовою між керівниками області та сільгоспвиробниками, під час якої було окреслено чимало проблемних питань, що заважають сталому розвитку аграрного сектора.

Андрій ТЮРІН

One Comment on “З надією на пишний коровай”

Добавить комментарий