Із бідою наодинці

Пенсіонерку Любов Полоз із села Коблеве Березанського району обікрали ще наприкінці минулого року. Однак злодіїв, які за лічені хвилини винесли з її квартири 10 тис. гривень та золоті коштовності, міліція до цього часу не впіймала. Жінка звернулася до редакції «РП» з проханням хоч якось вплинути на правоохоронців, котрі уже більше шести місяців не можуть знайти винних у вчиненому проти неї злочині.

«Чому я не маю права на захист?»

Крадіжка сталася 19 листопада 2013 року. Невідомі, відчинивши вікно на кухні, проникли до помешкання родини Полоз, розташованого на першому поверсі багатоквартирного житлового будинку. У цей час господарів не було вдома. Повернувшись додому після роботи (вийшовши на пенсію, жінка влаштувалася на роботу до сільради. – Прим. авт.), Любов Полоз не змогла відчинити вхідні двері своєї квартири. Спершу жінка подумала, що, можливо, проблема із замком, але потім зрозуміла, що двері зачинені зсередини на засув. Покликавши на допомогу зятя, вона таки змогла потрапити всередину. У кімнаті панував справжній гармидер. Любов Володимирівна одразу зрозуміла, що в її помешкання нещодавно навідувалися непрохані «гості».

На виклик приїхали працівники міліції Березанського РВ, склали протокол та й… поїхали. Після цього правоохоронці, за словами пограбованої жінки, не навідувалися до її оселі близько місяця. «У той день під її вікнами компанія молодиків святкувала день народження. Серед них був один місцевий хлопець, троє інших – приїжджі», – пригадує Л. Полоз. Проте слідчо-оперативна група допитала лише молодого чоловіка – жителя Коблевого, та, власне, саму жертву пограбування і членів її родини.

«Я чекала хоч якихось дій з боку правоохоронців, навіть три тижні зберігала відбитки слідів на стільці, які залишили крадії, зняла дверний засув та поклала його в поліетиленовий пакет, однак усе дарма…» – крізь сльози розповідає Любов Володимирівна. І хоча з моменту крадіжки пройшло більш ніж півроку, жінці до цього часу боляче згадувати той злощасний день.

У бесіді з пенсіонеркою з’ясувалося, що останнім часом жертвами крадіжок стали й інші жителі села Коблеве. Так, у сусідній багатоповерхівці серед білого дня обікрали одразу чотири квартири, розповідає Л. Полоз. Злодіїв, які нажилися на чужому майні, теж не знайшли.

«Я розумію, що я не та людина, якій міліція в той же день повернула би все награбоване, а крадіїв затримала. Однак чому я не маю права на захист? Невже тому, що я звичайна пенсіонерка, не обіймаю високу посаду і не маю зв’язків у правоохоронних органах?» – бідкається Любов Володимирівна.

Допоможи собі сам

Утомившись чекати на візит правоохоронців та хоча б на якийсь результат їх роботи, пенсіонерка вирішила діяти сама. Передусім вона спробувала особисто звернутися до начальника Березанського РВ УМВС в Миколаївській області Івана Жука. Жінка зателефонувала до чергової частини райвідділу та попросила його номер телефону. Однак на протилежному кінці дроту диспетчер відповів, що у Івана Васильовича телефону немає, проте він записав телефон Любові Полоз і пообіцяв, що начальник обов’язково з нею зв’яжеться. Жінка більше тижня чекала на його дзвінок, але так і не дочекалася.

Утративши надію на допомогу районної міліції, Любов Володимирівна звернулася зі своєю проблемою до УМВС України в Миколаївській області. Обласне керівництво повідомило, що по кримінальному провадженню, яке було порушено по даній справі, проводяться слідчі дії, направлені на встановлення особи крадія та відшкодування завданих збитків. «З метою активізації досудового слідства Слідчому управлінню було надано вказівки щодо належного впровадження необхідних слідчих дій, виконання яких поставлено на контроль», – зазначено у відповіді на звернення Любові Полоз, підписаній першим заступником начальника облУМВС – начальником Слідчого управління Олександром Мірошніченко.

Також він повідомив, що за неналежне розслідування справи слідчого Березанського районного відділку міліції було притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Разом з тим заступник начальника УМВС України в Миколаївській області Артур Войтенко під час громадського прийому запевнив Любов Володимирівну, що її справа перебуває на постійному контролі. Та хіба ж пенсіонерці від цього легше? Адже украдені гроші та коштовні речі їй так і не повернули.

У відповідь на офіційний запит журналіста «РП» новопризначений начальник УМВС України в Миколаївській області Артур Мєріков наголосив, що слідчі дії по даному кримінальному провадженню були направлені на повне та неупереджене дослідження всіх обставин події з метою встановлення місцезнаходження викраденого майна та особи, яка скоїла крадіжку. Одразу після звернення із заявою про крадіжку особистого майна матеріали кримінального правопорушення були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

«На даний час особи, які скоїли кримінальне правопорушення по відношенню до громадянки Полоз Л.В., не встановлені, досудове слідство триває», – повідомив Артур Іванович. На цьому й все…

До кого звертатися – невідомо

Також жителька села Коблеве розповіла, що на території населеного пункту немає постійно діючого пункту міліції. «Якщо, не дай Боже, щось трапиться у селі, нам немає до кого звернутися», – скаржиться Любов Полоз.

Як повідомив начальник Березанського РВ УМВС України в Миколаївській області Іван Жук, на території Коблевого станом на 01.12.2013 створений та обладнаний пункт міліції в зоні відпочинку (вул. Морська, 151), який функціонує протягом літнього курортно-оздоровчого сезону та забезпечує виконання поставлених завдань щодо охорони громадського порядку.

Однак стаціонарний пункт міліції в Коблевому відсутній. У 2009 році рішенням сесії Коблівської сільської ради 1/2 частину нежитлової будівлі, яка розташована за адресою: с. Коблеве, вул. Одеська, 2, було відведено для розміщення відділення міліції.

«Технічний стан будівлі незадовільний, він потребує проведення капітального ремонту. Виготовлено технічну документацію на зазначену частину нежитлової будівлі. На даний час там ведуться ремонтні роботи», – зауважив Іван Васильович.

Тимчасово було виділено приміщення в адмінбудівлі сільської ради, де знаходиться дільничний пункт міліції. Територію Коблівської сільської ради обслуговує старший дільничний інспектор міліції Володимир Сандуца, який приймає громадян двічі на тиждень.

А в інші п’ять днів до кого звертатися жителям цього населеного пункту з проханнями захистити їх від крадіїв, які безцеремонно вриваються до їхніх помешкань, відбираючи нажите тяжкою працею?

Злодії й досі на волі

За ці півроку, поки триває досудове слідство по її справі, пенсіонерка Любов Полоз остаточно розчарувалася в сумлінності працівників районної та обласної міліції. Та й не дивно, адже шість місяців їх роботи не дали ніякого результату, а крадії, які заволоділи чужим майном, спокійно розгулюють на волі і продовжують красти чуже майно. Бо, як відомо, безвідповідальність породжує нові злочини.

Однак пенсіонерка не збирається сидіти склавши руки. Вона налаштована рішуче і надіється, що їй усе ж таки вдасться повернути вкрадені гроші та коштовні речі. Щоб хоч якось зсунути справу про пограбування з мертвої точки, редакція «РП» відправляє публікацію на реагування до обласного управління міліції та сподівається, що його керівництво посприяє оперативному розкриттю даного злочину.

Анна НІКУЛІНА

Добавить комментарий