Зворотний зв’язок

Наша рубрика зворотного зв’язку із читачами вже стала традиційною. Передплатників газети, як і раніше, цікавлять питання соціального захисту, побутового обслуговування населення, пошуку роботи тощо. На ці запитання відповідають компетентні фахівці із державних організацій. 

 

Дякуємо за активність, шанувальники «РП»!

Ірина Семенівна, м. Миколаїв:

– Хто повинен платити податок на нерухомість, якщо житло знаходиться в спільній власності?

Головне управління Міндоходів у Миколаївській області:

– Відповідно до норм Цивільного кодексу України, співвласники майна, яке є у спільній сумісній власності, володіють і користуються ним спільно, якщо інше не встановлено домовленістю між ними. Співвласники мають право уповноважити одного з них на вчинення правочинів щодо розпорядження спільним майном.

Поряд з цим, згідно з нормами Податкового кодексу України, якщо об’єкт житлової нерухомості перебуває в спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений у натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом.

Така згода надається добровільно, має бути оформлена у письмовій формі і подана до контролюючого органу за місцем податкової адреси. Вказана згода надається під час проведення звірки з платниками податків щодо кількості об’єктів житлової нерухомості та розмірів житлової площі таких об’єктів або у будь-який інший час, що передує нарахуванню податку: не пізніше 1 липня, що настає за базовим податковим періодом.

Віктор, м. Новий Буг:

– Я – інвалід першої групи. Розкажіть, будь-ласка, про порядок отримання спеціальних технічних засобів.

Департамент соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації:

– Забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 № 321 «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших категорій населення, переліку таких засобів».

Інваліди та діти-інваліди забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації відповідно до індивідуальної програми реабілітації. Дія Порядку не поширюється на осіб, інвалідність яких пов’язана з трудовим каліцтвом, що настало в наслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.

Для взяття на облік інвалід, дитина-інвалід, інша особа або його законний представник повинні подати до місцевого органу праці та соціального захисту населення:

– заяву про взяття на облік, заповнену інвалідом та іншою особою або її законним представником за формою, яка затверджена Мінпраці;

– висновок МСЕК про встановлення інвалідності для інвалідів (для дітей-інвалідів – відповідний висновок ЛКК) у разі, коли особа вперше звертається до органу праці та соціального захисту населення або змінюється група і причина інвалідності;

– паспорт або свідоцтво про народження (для дітей віком до 16 років);

– індивідуальну програму реабілітації (для інваліда та дитини-інваліда) або висновок ЛКК для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (для інших осіб, інвалідів, група інвалідності яких встановлена до 01 січня 2007 р., як безстрокова або строк дії якої не закінчився), містить показання для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації;

– посвідчення про взяття на облік (для бездомних громадян);

– довідку про присвоєння ідентифікаційного номера для осіб, які досягли 18-річного віку (за наявності номера). Особам, які через релігійні переконання відмовилися від присвоєння ідентифікаційного номера, необхідно пред’явити паспорт з позначкою про наявність права здійснювати платежі без нього;

– довідку про реєстрацію місця проживання для дітей, у тому числі для дітей-інвалідів, віком до 16 років та осіб, паспорти яких не містять відомостей про реєстрацію місця проживання (крім бездомних громадян);

– посвідчення, яке підтверджує право особи на пільги (для ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і ветеранів державної пожежної охорони).

У разі, якщо звертається законний представник інваліда чи іншої особи, він подає разом із зазначеними документами свій паспорт та документ, що підтверджує його повноваження законного представника.

Технічні засоби видають місцеві органи соціального захисту населення, або за бажанням інваліда їх можна отримати безпосередньо на підприємстві чи в сервісному центрі.

Відповідно до законодавства інвалід сам має право обирати підприємство для отримання протезно-ортопедичних послуг, на якому за результатами індивідуального обстеження буде оформлене індивідуальне замовлення, визначено тип технічного засобу реабілітації, що відповідають вимогам цього інваліда.

Олена Рожко, м. Миколаїв:

– Які нові послуги з професійного навчання впроваджує служба зайнятості в цьому році?

Олена Димчишина, директор обласного центру зайнятості:

– Законами України «Про професійний розвиток працівників» і «Про зайнятість населення» в Україні запроваджено поняття про неформальне професійне навчання працівників.

Неформальне професійне навчання працівників за робітничими професіями – це набуття працівниками професійних знань, умінь і навичок, не регламентоване місцем набуття, строком і формою навчання.

Запровадження процедури підтвердження кваліфікації працівників дасть змогу вирішити проблему визначення кваліфікації працівників, які мають належний практичний професійний досвід, та надасть право громадянам підвищити свою конкурентоспроможність на ринку праці.

Підтвердити неформальне навчання можна буде за професіями: кухар, зварник, охоронник. Фінансування підтвердження результатів неформального професійного навчання здійснюється за рахунок коштів особи або роботодавця (у разі направлення ним особи).

Організація роботи з підтвердження кваліфікації здійснюється Державною службою зайнятості. Зацікавлені особи, які мають досвід роботи, але не мають документа про професійно-технічну освіту за даною професією, а також роботодавці можуть звернутися в районні центри зайнятості для отримання детальнішої інформації з цього питання.

За більш докладними довідками звертайтесь до відділу організації профнавчання обласного центру зайнятості за телефоном: 37-24-84.

Іван Терещенко, м. Миколаїв:

– Яка нині в області ситуація щодо погашення заборгованості по заробітній платі?

Департамент соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації:

– За даними моніторингу, заборгованість із виплати заробітної плати працівникам Миколаївської області на 1 травня 2014 року становила 52492,2 тис. грн., що менше загальної суми боргу протягом квітня ц.р. на 16932,0 тис. грн., або на 24,4 відс.

Протягом квітня ліквідовано заборгованість на 11 підприємствах області на загальну суму 19316,6 тис. грн., скорочено – на 21 підприємстві на суму 2136,8 тис. грн.

Найбільшими підприємствами-боржниками на цей час залишаються: ПАТ «Миколаївський суднобудівний завод «Океан» (борг станом на 1 травня 2014 року – 19499,3 тис. грн.; чисельність працівників, які своєчасно не отримали заробітну плату, – 1108 осіб), ПАТ «Чорноморський суднобудівний завод» (6216,2 тис. грн. і 1220 осіб, відповідно), ПАТ «Миколаївський машинобудівний завод» (м. Миколаїв) (2918,1 тис. грн. та 387 осіб), ТОВ «Мостобудівельний загін № 73» (2279,1 тис. грн. і 285 осіб), ДП «Миколаївський бронетанковий завод» (1820,0 тис. грн. і 135 осіб).

Володимир Іванович, м. Первомайськ:

– Чи поліпшується демографічна ситуація в Миколаївській області?

Головне управління статистики у Миколаївській області:

– Станом на 1 квітня 2014 року в регіоні, за оцінкою, проживало 1166,6 тис. осіб, з них 792,9 тис. мешкало у міських поселеннях, 373,7 тис. – у сільській місцевості. Упродовж січня – березня поточного року чисельність наявного населення області скоротилась на 1,8 тис. осіб головним чином за рахунок природного скорочення (1,7 тис. осіб).

За три місяці в області було зареєстровано народження 3167 малюків, що на 49 більше, ніж за такий же період минулого року. Коефіцієнт народжуваності підвищився з 10,8 до 11 осіб у розрахунку на 1000 наявного населення. Серед міст та районів області цей показник коливався від 7,7 народжених у м. Южноукраїнську до 19 – у Веселинівському районі.

Кількість померлих збільшилась на 290 осіб і становила 4868. Показник смертності зріс з 15,8 до 16,9 осіб на 1000 наявного населення, найвищий її рівень зафіксовано у Миколаївському районі – 23 особи.

Ірина Р., м. Очаків:

– Чи можливо повернути взуття, якщо воно мені не підійшло?

І.М. Циган, заступник начальника інспекції з питань захисту прав споживачів у Миколаївській області – начальник відділу ринкового нагляду:

– Згідно зі ст. 9 Закону України «Про захист прав споживачів» споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням.

Споживач має право на обмін товару належної якості протягом чотирнадцяти днів, не рахуючи дня купівлі, якщо триваліший строк не оголошений продавцем.

Обмін товару належної якості провадиться, якщо він не використовувався і якщо збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, виданий споживачеві разом з проданим товаром.

На підставі зазначеного споживач повинен письмово звернутись до продавця з вимогою про обмін товару.

Якщо на момент обміну аналогічного товару немає у продажу, споживач має право або придбати будь-які інші товари з наявного асортименту з відповідним перерахуванням вартості, або розірвати договір та одержати назад гроші у розмірі вартості повернутого товару, або здійснити обмін товару на аналогічний при першому ж надходженні відповідного товару в продаж. Продавець зобов'язаний у день надходження товару в продаж повідомити про це споживача, який вимагає обміну товару.

При розірванні договору купівлі-продажу розрахунки із споживачем провадяться, виходячи з вартості товару на час його купівлі. Гроші, сплачені за товар, повертаються споживачеві у день розірвання договору, а в разі неможливості повернути гроші у день розірвання договору – в інший строк за домовленістю сторін, але не пізніше ніж протягом семи днів.

Андрей ТЮРИН

Дорогие читатели! Если у вас есть вопросы, которые вы хотели бы задать через редакцию газеты «Рідне Прибужжя», свяжитесь с нами: 37-70-52, [email protected]

Добавить комментарий