Жеваго перехопив у Новинського контроль над банкрутством «Океану»

Вищий господарський суд у середині травня скасував рішення Госпсуду Миколаївської області про визнання ПАТ «Миколаївський суднобудівний завод «Океан» банкрутом і повернув процес на стадію розпорядження майном. Про це пише Ольга Прокопишина у «Діловій столиці».

Донедавна процес банкрутства заводу контролювали структури власника «Смарт-холдинга» Вадима Новинського. Останнім штрихом мав стати продаж активів заводу новоствореному ТОВ «Завод «Океан», оформленому на кіпрську компанію Ilkostra Services. Але зробити це менеджери Новинського не встигли.

Після зміни влади у лютому цього року Костянтину Жеваго вдалося переломити процес банкрутства заводу на свою користь. Окрім відміни судового рішення про визнання «Океану» банкрутом, наприкінці квітня Вищий госпсуд зобов’язав апеляційний суд розглянути скаргу компанії Okean B.V. Костянтина Жеваго на рішення суду першої інстанції, який списав борги заводу перед цією компанією.

Крім того, розпочато кримінальне провадження стосовно керівництва заводу «Океан» за статтею «Доведення до банкрутства».

Річ у тім, що головним кредитором заводу стала наближена до Новинського фірма «Консалтинг-Гамма», яка незадовго до початку банкрутства заводу продала йому інвестиційні сертифікати наближеної до «Смарт-холдинга» компанії на суму 1,5 млрд. грн, що віддало процес банкрутства заводу в руки менеджерів Новинського.

Разом з тим Okean B.V. Костянтина Жеваго ніяк не міг добитися визнання її кредитором заводу.

Боротьба Жеваго і Новинського за завод «Океан» триває вже не один рік. У 2010 році Жеваго оформив контроль над компанією Okean B.V.: вона була викуплена у процесі банкрутства суднобудівної групи Wadan Yards, підконтрольної екс-міністру енергетики Росії Ігорю Юсуфову і його сину Віталію.

Як стверджують юристи Жеваго, на той момент в активах Okean B.V. залишалося 98,73% акцій «Океану», а також близько 60 млн. євро заводу.

Однак згодом представники Жеваго з’ясували, що ще до продажу Юсуфови переоформили акції Okean B.V. на офшор Blakur Company, а пізніше – на нідерландську компаніюOlympus Investments (2001) B.V.  2011 року цією компанією управляли Юсуфови разом з Новинським. При цьому сам завод «Океан» очолила теж людина Новинського – Василь Федин.

На сьогодні власником заводу де-юре залишається близька до Юсуфових компанія Zonel Operations Limited. Новинський не став купувати завод у росіян, вирішивши оформити контроль над майном «Океану» через його банкрутство.

Добавить комментарий