Горе-батьки

Миколаївський таксист Рустам Собіров у ніч проти 20 травня виконував свою звичну роботу – розвозив клієнтів. Уже під ранок чоловік побачив коляску, що стояла біля будинку номер 48 по проспекту Миру. Із неї доносився плач дитини…

Спершу Рустам подумав, що батьки залишили дитину, аби зняти гроші в одному з банкоматів, що розташовані в кількох десятках метрів від багатоповерхівки. Але згодом таксист, відвізши чергових пасажирів, повернувся, щоб дізнатися, чи забрали дитину. На той момент малюк уже заснув, а поруч нікого не було. Не вагаючись, таксист зателефонував до міліції.

– Близько 5 години 50 хвилин, – розповів редакції Михайло Орловський, начальник кримінальної міліції у справах дітей (КМД) Ленінського райвідділу УМВС, – до нас надійшло повідомлення, що біля одного з будинків по проспекту Миру знайдено коляску, в якій перебував малюк віком до року. На місце одразу вирушила слідчо-оперативна група і співробітники кримінальної міліції у справах дітей. Дитину оглянули педіатри «швидкої допомоги», після чого її відправили до Миколаївської дитячої лікарні № 2.

У подальшому співробітники КМД приступили до пошуку рідних малюка, котрі залишили дитину вночі проста неба. Як з’ясувалося, батьки дитини, що проживають по проспекту Миру в районі вулиці Південної, ще з вечора розпивали горілку, святкуючи закінчення зміни Федора – бармена одного з «шалманів», що розташований на площі Перемоги. Потім, близько дев’ятої години вечора, між чоловіком та жінкою сталася сварка, й глава сімейства вийшов прогулятися по свіжому повітрю, прихопивши із собою дитину.

Незважаючи на те, що у дитячій колясці лежала його п’ятимісячна донька, 31-річний чоловік вирішив продовжити святкування, відтак у місцевих генделиках прийняв на груди ще «енну» норму алкоголю. Після чого, як каже сам Федір, він нічого не пам’ятає – ні того, що було з ним, ні того, що сталося з дитиною.

А між тим мати, яку також добряче розморило алкоголем, опівночі прокинулася, але дитини поруч не було. За її словами, вона почала шукати чоловіка і малюка біля будинку, де вони жили, та, не знайшовши їх, спокійнісінько лягла спати далі. І лише вранці, коли пом’ятий чоловік повернувся додому, горе-батьки почали пошуки маленької дочки.

За даним фактом наразі працівниками міліції здійснюється досудова перевірка, матеріали зареєстровано в єдиному реєстрі досудових розслідувань за ознаками статті 166 Кримінального кодексу України «Злісне невиконання батьківських обов’язків».

На щастя, як констатували медики, 5-місячна дитина, пробувши цілу ніч на вулиці, не постраждала. Натомість існувала серйозна загроза не лише здоров’ю, а й життю дитини, адже на вулицях міста живуть цілі зграї бродячих псів. Тепер долю дитини вирішуватимуть у службі у справах дітей. Не виключено, що надалі немовля буде виховуватися без участі недбайливих батьків, котрих, очевидно, також покарають за неналежне виконання батьківських обов’язків.

Андрій ТЮРІН

Оставить комментарий