Керівництво Миколаївської області зустрілося з місією ОБСЄ

6 травня Миколаїв відвідали представники місії ОБСЄ на чолі з Осмо Ліппоненом. Це вже десята їх поїздка до нашого регіону. До цього спостерігачами проводилися контакти, але тепер, за їх словами, настав час, коли необхідно зустрітися з лідерами. На зустрічі з головою облдержадміністрації Миколою Романчуком і головою обласної ради Тарасом Кремінем обговорювалася поточна ситуація в Миколаївській області й ті заходи, які вживає влада для збереження стабільності напередодні святкування Дня Перемоги.

Микола Романчук визнав, що ситуація дуже складна, але контрольована, і головне завдання – забезпечити спокій в ім'я збереження цілісності країни. Він заявив про наміри влади з метою громадської безпеки відмовитися від проведення 9 Травня масових акцій.

– Ветерани війни в силу свого віку навряд чи зможуть вийти на вулицю і взяти участь у цих заходах. Краще йти до них безпосередньо і в живому контакті подякувати за той подвиг, який вони вчинили. У сьогоднішніх умовах не можна створювати велику концентрацію людей на відкритому повітрі. Найкраще провести урочистості в залі, – сказав Микола Романчук.

Голова облдержадміністрації також повідомив про проведення безлічі зустрічей з військовими і представниками правоохоронних структур, під час яких досягнуто домовленості щодо вжиття додаткових заходів із захисту Миколаєва та Очакова від можливих посягань екстремістів. Особливу увагу до водної акваторії обіцяє приділити керівництво підприємств морегосподарського комплексу.

Тарас Кремінь ознайомив гостей з настроями в регіоні та розповів про політичний діалог, що дозволяє дещо знижувати загострення пристрастей.

Він відверто визнав, що в Миколаєві традиційно невисокий рівень довіри до демократичних сил, однак, незважаючи на це, абсолютна більшість миколаївців не хоче, щоб область ставала суб'єктом Російської Федерації.

– Ми намагаємося донести до людей важливу річ: російський народ і російську владу не можна ототожнювати. Я вважаю, що президент Путін нехай краще думає про населення своєї країни, а не про те, як втрутитися в розвиток української держави, – підкреслив глава обласної ради.

Представники місії ОБСЄ були проінформовані про ту увагу, яку сьогодні приділяють військовослужбовцям на Миколаївщині. Зокрема Тарас Кремінь розповів, що обласною радою за рахунок інших програм уже виділено 900 тисяч гривень для забезпечення транспортування та розміщення в області сімей військовослужбовців з Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Почули гості і про масштаб волонтерської роботи.

На думку керівника обласної ради, регіон украй зацікавлений у тому, щоб Миколаїв став постійним місцем дислокації цих військових частин. Це дасть нове життя занедбаним військовим частинам, забезпечить додаткові надходження до бюджету та послужить міцною гарантією стабільності в регіоні.

У деяких випадках громада вже бере відповідальність на себе. Як, наприклад, із закритим кілька років тому інтернатом, в якому з часом буде розміщена одна з прибулих військових частин. Домовленість про це за клопотанням Миколаївської обласної ради вже досягнута з Міністерством оборони та Міністерством освіти і науки.

– Ми раді бачити, що ви так добре один з одним працюєте, – заявив Осмо Ліппонен, звертаючись до керівництва області. – Ви знаходитеся на правильному шляху, і зараз дуже важливо доносити всю інформацію людям. Це кращий спосіб нейтралізувати ситуацію.

Сторони домовилися про продовження контактів. Представники місії ОБСЄ запрошені в Миколаїв і Очаків для моніторингу ситуації навколо майбутнього святкування Дня Перемоги.

Прес-служба обласної ради

Добавить комментарий