Миколаївщина ступила на шлях економії

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

XXIII сесія обласної ради шостого скликання, яка відбулася 25 квітня, розпочалася із нагородження за значні досягнення учасників цьогорічних Дефлімпійських ігор, які є жителями Миколаївщини. Також голова обласної ради Тарас Кремінь привітав В’ячеслава Боня із прийняттям повноваженнь депутата облради. У роботі засідання, окрім депутатів обласної ради, взяли участь народні депутати України Ігор Бриченко та Юрій Гержов, голова ОДА Микола Романчук, голови райдержадміністрацій та районних рад, міські голови, керівники обласних управлінь, підприємств.

Першим учасники засідання розглянули питання про внесення змін та доповнень до Регіональної цільової програми захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Начальник профільного управління облдержадміністрації Петро Камінський звернувся до депутатів із проханням виділити кошти у розмірі 75 тис. грн. на фінансування системи оповіщення населення. У свою чергу, директор департаменту освіти, науки та молоді ОДА Валерій Мельніченко попросив учасників засідання підтримати зміни до обласної програми розвитку освіти. За його словами, цього року на преміювання учнів – переможців олімпіад замість 10 тис. грн. необхідно 25,8 тис. Відповідні проекти рішень були схвалені одноголосно.

Депутати підтримали військових із Криму

Також депутати облради вирішили безоплатно передати цілісний майновий комплекс (за виключенням житлових будинків) зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області у державну власність в управління Міністерства оборони України. Мова йде про приміщення Миколаївської ЗОШ соціальної реабілітації, яка знаходиться на так званих «Аляудах». За словами Валерія Мельніченка, на сьогоднішній день цей навчальний заклад ліквідовано, а його учні влаштовані до інтернатних закладів області. Після передачі майнового комплексу загальною площею 7,5 тис. кв. мта прилеглої земельної ділянки 4,5 га до державної власності там планується розташувати військову частину, яка раніше базувалася на території Кримського півострова.

Президія Миколаївської обласної ради.

Однак депутати від комуністичної фракції запропонували передати комплекс Мінобороні в оренду. У відповідь на це начальник регіонального відділення Фонду держмайна в Миколаївській області Євгеній Казанський нагадав комуністам, що Міністерство оборони неодноразово йшло назустріч миколаївській громаді та безкоштовно передавало ряд майнових комплексів: Будинок офіцерів флоту, а також приміщення Старофлотських казарм, в яких нині розміщується Миколаївський обласний краєзнавчий музей. У результаті голосування більшістю депутатських голосів було вирішено передати МОУ вищезазначений майновий комплекс.

Бюджетобласті зазнав скорочень

Директор департаменту фінансів облдержадміністрації Вадим Іщенко доповів про виконання бюджету Миколаївщини. Він повідомив, що бюджет Миколаївської області за 2013 рік у частині надходжень податків і зборів виконано на 98,6%, у результаті чого область недоотримала 6,4 млн. грн.

Також Вадим Павлович торкнувся питання, пов’язаного з зі змінами до обласного бюджету на 2014 рік. Усі вони були розглянуті на постійних депутатських комісіях і президії обласної ради. Зокрема, за його словами, більше 3,5 млн. грн., які є залишком коштів від субвенції 2013 року, передбачається виділити управлінню інфраструктури ОДА на ремонт комунальних доріг.

У секретаріаті сесії.

У зв’язку зі змінами в Державному бюджеті України на 2014 рік та складною економічною ситуацією в країні деякі статті бюджету Миколаївщини були урізані. Як повідомив директор департаменту фінансів ОДА, обласний бюджет скорочено на 157, 2 млн. грн. Разом з тим видатки на виплату заробітної плати будуть зменшені більш ніж на 17 млн. грн.

Сергій Пучков.
 

Значне скорочення обласного бюджету викликало в учасників засідання гарячу дискусію. Так, депутат обласної ради Сергій Пучков заявив, що комуністи не підтримають цю пропозицію, і запитав у представників облдержадміністрації: чим нова влада збирається наповнювати бюджет?

У свою чергу, депутат Олена Симоненко поцікавилася у директора департаменту фінансів ОДА, коли в Арбузинському районі буде вирішено питання про будівництво районного Будинку культури, адже, за словами Олени Іванівни, воно порушується уже декілька років поспіль. До речі, це єдиний райцентр Миколаївщини, який на сьогоднішній день не має РБК. У відповідь Вадим Іщенко повідомив, що є державна субвенція, за рахунок якої й можна вирішити це актуальну проблему.

Тетяна Демченко.
 

Депутат Тетяна Демченко заявила, що у зв’язку зі змінами, внесеними до державного бюджету, не можна допустити, щоб від них постраждали найбільш незахищені верстви населення нашої області, зокрема багатодітні сім’ї. Як зауважила директор департаменту соціального захисту населення ОДА Ольга Сивопляс, відтепер встановлена єдина сума державної допомоги при народженні другої і третьої дитини – 41280 грн.

Крім цього, Тетяна Василівна попросила депутатський корпус ще раз звернути увагу на проблеми села. Народний депутат України Ігор Бриченко повідомив, що Верховна Рада України підготувала низку змін до законодавства про землю, і звернувся до Тетяни Демченко з проханням активніше задіювати для вирішення проблем на селі його та інших народних депутатів від Миколаївщини.

Після обговорення даного питання більшістю голосів сесія Миколаївської обласної ради внесла зміни до бюджету області на 2014 рік. При цьому профільній комісії було доручено врахувати всі зауваження і пропозиції, висловлені під час сесійного засідання.

Чи будуть люди з водою?

Проблемним у порядку денному виявилося питання, пов’язане з отриманням спеціального дозволу на користування надрами ТОВ «Бандурський олійно-екстракційний завод» (Первомайський район). Як зауважила депутат Тетяна Демченко, аграрна комісія обласної ради не підтримала дане питання. Під час її засідання було заявлено, що місцеве населення має проблеми з особистим водозабезпеченням, тому селяни стурбовані, чи не залишаться вони зовсім без питної води після надання заводу дозволу на користування надрами. Депутатами було надано доручення погодити це рішення із місцевими жителями.

У свою чергу, заступник голови постійної комісії облради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів Петро Паламарюк повідомив, що з підприємством наразі підписано угоду соціального партнерства, за якою щорічно виділятиметься по 100 тис. грн. до 2017 року. Окрім того, цьогоріч завод виділить 479 тис. грн. на ремонт сільських доріг. «Це питання одноголосно підтримали голови всіх сільських рад, а також члени нашої постійної комісії», – наголосив П. Паламарюк.

Олександр Мезнік, Любов Кузнєцова, Михайло Скрипніченко.

Як зауважив голова обласної ради Тарас Кремінь, дане питання розглядалося ще на грудневій сесії, тоді воно успішно пройшло через усі постійні комісії, було затверджено на президії, однак до сесії воно не дійшло, тому Тарас Дмитрович наголосив на необхідності заслухати думку сільських голів.

Слово взяла Софіївський сільський голова Надія Телятник. Вона зазначила, що на сьогоднішній день Бандурський олійно-екстракційний завод є донором району, і якщо він припинить своє існування, робочі місця втратять близько 50 селян, які щомісяця отримують 2,5-3 тис. грн. заробітної плати. Також Надія Євгенівна наголосила на співпраці підприємства з сільрадою.

У результаті депутати прийняли рішення підтримати дане клопотання, проте дали доручення екологічним службам більш детально вивчити ситуацію, яка стосується дотримання діючих норм та забезпечення селян водою.

В облраді з’явилася «Єдність»

XXIII сесія обласної ради затвердила ряд змін у складі депутатських фракцій. Із фракції Партії регіонів за власним бажанням вийшли семеро депутатів: Наталія Баштова, Олег Бєлінський, Віктор Відяпін, Олександр Голодницький, Олександр Каленич, Петро Камінський та Олександр Зубко.

П’ятеро з них, за винятком депутатів Наталії Баштової і Віктора Відяпіна, створили депутатську групу «Єдність». Уповноваженою особою був обраний Олександр Голодницький, який згідно з регламентом увійде до складу президії Миколаївської обласної ради.

Також під час засідання сесії було розглянуто питання про рішення депутатської фракції ВО «Батьківщина» призначити її новим керівником Вадима Підберезняка, якого також буде включено до складу президії.

Чергову дискусію в сесійному залі викликало обговорення проекту Звернення депутатів обласної ради до Верховної Ради України, Кабміну щодо намірів уряду розірвати співпрацю з Російською Федерацією в промисловому комплексі.

Звернення, яке було сформоване депутами фракції комуністів, не знайшло одноголосної підтримки серед депутатського корпуса, оскільки в ньому мова йшла тільки про підприємство «Зоря»-«Машпроект».

Депутати прийняли рішення створити робочу групу з представників кожної фракції для того, щоб у десятиденний термін доопрацювати текст документа, врахувавши при цьому інтереси не лише промислового, а й аграрного комплексу Миколаївської області.

Добробут населення – перш за все

Наприкінці сесійного засідання перед присутніми виступив голова облдержадміністрації Микола Романчук. Він наголосив, що всі депутати, незалежно від того, до якої фракції вони належать, повинні дбати про добробут жителів Миколаївщини. «Перед вами стоїть одне завдання – покращення умов життя простих людей, надати їм певні соціальні гарантії», – сказав Микола Павлович.

Також губернатор зауважив, що у результаті змін до держбюджету на розвиток виробництва в Миколаївській області замість 65 млн. грн. у цьому році надійшло лише 18 млн. Із них – 5,6 млн. грн. необхідно витратити на погашення заборгованості за проект «Серце міста» та 6,6 млн. грн. – на завершення будівництва в парку Перемоги.

Микола Романчук закликав учасників засідання долучати до співпраці народних депутатів, які повинні пропагувати інтереси області на державному рівні, та ефективніше працювати на благо жителів регіону.

Анна НІКУЛІНА
Фото Віктора ЩЕРБИНИ


 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Оставить комментарий

Your email address will not be published.