Зворотний зв’язок

У рубриці, що вже стала традиційною, наші читачі порушили теми соціального захисту, проїзду в міському транспорті, особливостей перебування на обліку в центрі зайнятості тощо. На ці запитання вичерпні відповіді надають спеціалісти відповідних державних установ та організацій.

Тож пишіть, телефонуйте, приходьте із вашими темами та проблемами. Звернувшись до «Рідного Прибужжя», ви отримаєте допомогу та слушні поради!

 

 Валентина Черникова, г. Николаев:
– Мы жили в Северодонецке, муж – шахтер-инвалид. Мы оба в возрасте. Недавно узнала от знакомой в Северодонецке, что ее муж умер, и его выплату по инвалидности получает она, т.к. умер он от той болезни, по которой получил инвалидность. Это правда, что так все могут получать за мужа (жену) после смерти? Моя пенсия вполовину меньше мужа, поэтому понятно, что его пенсия (говорят – половина) мне не подходит.

Директор Департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації Ольга Сивопляс:

– За статтею 39 Закону України   «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» на всіх членів сім’ї, які мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника, призначають одну спільну пенсію. Пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається: на одного непрацездатного члена сім’ї – в розмірі 50 відсотків пенсії за віком померлого годувальника;

на двох та більше непрацездатних членів сім’ї – 100 відсотків пенсії за віком померлого годувальника, що розподіляється між ними рівними частками.

 

Наталья Чистова, г. Николаев:
– Недавно зашла в переполненную маршрутку и протянула за проезд купюру 50 гривен. В итоге водитель мне так и не дал сдачу, сказав, что он деньги уже передал в салон. Ситуацию мог разрешить кассир, но его в маршрутке не было. Не является ли это нарушением существующих правил?

Леонид Кащенюк, начальник управления транспортного комплекса, связи и телекоммуникаций Николаевского горсовета:

– Основанием для наличия кассира в маршрутном автобусе, согласно существующим нормативным документам, является наличие более 40 посадочных мест. Таких транспортных средств в Николаеве на сегодня практически нет. Тем не менее, кассир может быть предусмотрен по указанию предприятия-перевозчика, и таких случаев немало.

 

Антон В., Первомайський район:
– Які санкції застосовуються у разі відмови безробітного від двох пропозицій проходження професійного навчання за направленням державної служби зайнятості?

В.о. директора обласного центру зайнятості Олена Димчишина:

– З метою підвищення конкурентоспроможності робочої сили державна служба зайнятості організовує професійне навчання безробітних за професіями, які актуальні на ринку праці.

У випадку відмови безробітного від двох пропозицій проходження професійного навчання за направленням державної служби зайнятості, йому буде припинено виплату допомоги по безробіттю.

Крім того, якщо безробітний до реєстрації в центрі зайнятості не був офіційно працевлаштований та вперше шукає роботу, йому за дві відмови від проходження професійного навчання за направленням державної служби зайнятості буде припинено реєстрацію в центрі зайнятості як безробітного.

Якщо безробітний до реєстрації в центрі зайнятості вже був офіційно працевлаштований, а отже, не вперше шукає роботу, реєстрація його в центрі зайнятості як безробітного за дві відмови від проходження професійного навчання за направленням державної служби зайнятості не припиняється.

У разі відсутності для безробітного підходящої роботи, послуга з профнавчання може бути надана йому при кожному відвідуванні центру зайнятості.

 

Володимир Гонський, м. Миколаїв:
– У цьому році як ніколи рано зацвіли абрикосові та персикові дерева. Проте під час цвітіння були зафіксовані морози в нічний та ранковий час. Якої шкоди вони завдали плодовим культурам? І як переніс минулу зиму виноград?

Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації:

– 2014 рік розпочався для виноградарських господарств Миколаївщини складно, адже від зимніх морозів постраждали виноградні насадження по всій області. Зокрема в господарствах Очаківського району загибель центральних очок становила 8-9 відсотків, Березанського – 10-20%, Миколаївського – 10-30%. А у ВАТ «Зелений Гай» Вознесенського району на сортах Біанка, Каберне, Мускат одеський, Фіолетовий ранній, Ркацітелі загинуло від 60 до 100 відсотків очок. Крім того, значного ушкодження від морозів зазнали однорічні та багаторічні частини кущів. Очікується, що недобір винограду становитиме 10-15 відсотків.

У садівничих господарствах ситуація після зими була задовільною, проте прогнози врожаю значно погіршили заморозки, що трапилися 2-3 квітня. У ці дні температура вночі опускалася до – 7,2OС у Баштанському районі і до – 8,3OС на Вознесенщині. Унаслідок цього загибель бруньок, що вже почали розпускатися та цвісти, становила: 20-40% на яблуні та аличі, 70-100% – на окремих сортах вишні, а також черешні, сливі та абрикосі. Очікуваний недобір кісточкових культур становитиме 50-60%, насіннячкових – 10-20%.

 

Екатерина, г. Николаев:
– У меня муж осуществляет предпринимательскую деятельность, но недавно его мобилизовали в Вооруженные силы Украины. Обязан ли он платить налоги за время службы Родине?

Пресс-служба ГУ Миндоходов в Николаевской области:

– Главное управление Миндоходов в Николаевской области информирует плательщиков, что с целью урегулирования вопросов относительно начислений авансовых платежей для физических лиц-предпринимателей – плательщиков единого налога І и ІІ групп, которые не осуществляли хозяйственную деятельность на период мобилизации в ряды Вооруженных Сил Украины и не получали доход, контролирующие органы, руководствуясь Налоговым кодексом Украины, будут иметь основания считать налоговый долг плательщика единого налога, который возник в результате обстоятельств непреодолимой силы (форс-мажорных), безнадежным.

Такой долг будет подлежать списанию. Данная категория плательщиков должна будет предоставить подтверждающий документ из военного комиссариата с записью о периоде пребывания на сборах.

Напомним, в связи с резким осложнением внутриполитической обстановки, ростом социального напряжения в Автономной Республике Крым и городе Севастополе, на территории Украины 17 марта 2014 года была объявлена частичная мобилизация.

 

С.В. Купченко, Снігурівський район:
– Ми всі бачимо, що ціни на споживчому ринку невпинно зростають. А наскільки саме подорожчали основні продукти харчування?

Головне управління статистики у Миколаївській області:

– Індекс споживчих цін у березні 2014 року по Україні становив 102,2%, з початку року – 103,0%, по області – 102,0% та 102,7%, відповідно. Цінові процеси на споживчому ринку товарів і послуг у березні були пов’язані, в основному, з девальвацією гривні.

Так, порівняно з лютим 2014 року продукти харчування та безалкогольні напої в області подорожчали на 1,9%. Фрукти зросли в ціні на 10,9%, зокрема банани – на 31,1%, цитрусові – на 9,4%, сухофрукти – на 8,1%, ківі – на 5,8%, яблука – на 3,3%.

На 10,4% зросла вартість цукру, на 3,8% – риби та продуктів з риби.

Подорожчання молока, сиру та яєць на 2,2% зумовлено зростанням цін на яйця на 15,9%, кисломолочну продукцію – на 1,3%, водночас молоко подешевшало на 1,1%.

Вартість хліба і хлібопродуктів збільшилась на 1,6% за рахунок зростання в ціні рису на 7,6%, інших продуктів (борошна пшеничного, круп) – на 4,5%, макаронних виробів – на 0,7%.

На 0,1% подорожчали олія та жири, у той же час м’ясо та м’ясопродукти стали дешевшими на 0,2%.

 

Маргарита Іванівна, м. Первомайськ:
– Чула, що проїзд пенсіонерів не залежить від того, скільки чоловік перебуває у маршрутці, адже всі пенсіонери їдуть безплатно. Чи правда це?

Директор Департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації Ольга Сивопляс:

– Згідно із Постановою Кабінету Міністрів України від 17.05.993 № 354 «Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування» пенсіонери за віком мають право на безплатний проїзд на міському пасажирському транспорті загального користування (крім метрополітену і таксі) та приміських маршрутах без обмеження кількості поїздок на підставі відповідного посвідчення. Цей вид пільг надається за рахунок коштів державного бюджету.

Згідно із Законом України «Про автомобільний транспорт» замовником перевезень громадян на міських автобусних маршрутах загального користування є виконавчий орган міської ради. Управління соціального захисту населення міських (міст обласного значення) рад компенсують витрати перевізникам на підставі укладених з ними угод про здійснення розрахунків у межах затверджених на поточний рік обсягів асигнувань.

Також цим законом визначено, що автомобільному перевізнику, який здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, забороняється відмовлятися від пільгового перевезення.

 

Василь Федорович, Баштанський район:
– Скажіть, у скількох населених пунктах області ще досі не встановлено межі?

Заступник начальника Головного управління Держземагентства у Миколаївській області К.В. Василюк:

– Загалом у межах області налічується 915 населених пунктів. Межі встановлено у 154-х з них. Це – міста обласного підпорядкування Миколаїв, Вознесенськ, Южноукраїнськ, місто районного підпорядкування Нова Одеса, селища міського типу Врадіївка, Доманівка, Арбузинка, Костянтинівка та 146 сільських населених пунктів.

Межі не встановлено у містах Первомайськ, Очаків, Баштанка, Новий Буг, Снігурівка, у селищах міського типу – Березанка, Березнегувате, Братське, Веселинове, Кудрявцівка, Олександрівка, Єланець, Воскресенське, Первомайське, Казанка, Криве Озеро, Підгородна та у 743 сільських населених пунктах.

Андрей ТЮРИН

Добавить комментарий