Мистецтво, якого прагнуть тіло й душа

З кожним роком танець набуває усе більшої популярності. Зростає і кількість охочих продемонструвати свою танцювальну майстерність та вдосконалити хореографічні навички.

На минулих вихідних така можливість з’явилася в учасників регіонального конкурсу сюжетного танцю та малих форм «Чарівний чобіток», який проходив у Баштанському районному Будинку культури. Його організував обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи (ОЦНТ та КОР).

Цього дня до райцентру з’їхалося понад 450 конкурсантів із 35 кращих хореографічних колективів області, міста Миколаєва та Херсонщини, які презентували глядачам найрізноманітніші номери народного та сучасного танцю. Захоплююче дійство, насичене різнобарвними костюмами, танцювальними комбінаціями та трюками, тривало кілька годин.

Зразковий ансамбль танцю «Славія» Баштанського РБК.

Поки журі підбивало підсумки численних виступів, своє самобутнє мистецтво присутнім дарували баштанські артисти. І ось, нарешті, для нагородження переможців регіонального конкурсу на сцену запросили голову журі – заслуженого працівника культури України Михайла Мерлянова та директора обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, заслужену артистку України, депутата обласної ради Наталію Баштову. Володарем I місця та призу глядацьких симпатій став зразковий ансамбль естрадного танцю «Мозаїка Ольвії» Парутинського СБК Очаківського району. А Гран-прі танцювального конкурсу «Чарівний чобіток» виборов ансамбль сюжетно-образного танцю «Емпірей» Заводського будинку творчості м. Миколаєва, який був нагороджений пам’ятними кубками від ОЦНТ та КОР.

Володарі I місця та призу глядацьких симпатій.

Танцювальне мистецтво – універсальне, адже за його допомогою можна передати не лише глибинний зміст музичних творів, а й емоційний стан танцівника. Танець окриляє, надає впевненості, він дарує гарний настрій, як його виконавцеві, так і глядачам. Тож проведення танцювальних конкурсів, а тим паче такого високого рівня, є дуже важливою складовою культурного та духовного збагачення жителів Миколаївщини, унікальною можливістю забути про всі негаразди й хоча б на деякий час завітати до чарівного світу мистецтва, де панує грація та краса.

Фото ОЦНТ та КОР

Добавить комментарий