Щоб ліс рубали чисті руки…

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Ще донедавна образ головного лісівника області Петра Паламарюка асоціювався у пересічного мешканця Миколаївщини виключно із щирим другом флори та фауни, який мало не стахановськими темпами заліснює безкрайні степові простори Півдня України та ставить перед колективом не менш грандіозні плани на майбутнє.Принаймні, вочевидь, за масштабність діянь та прожектів, деякі підлеглі так і називали свого керівника позаочі – Генерал. Утім скандал, який нещодавно розгорнувся довкола персони начальника обласного управління лісового та мисливського господарства, інакше як бунтом на кораблі не назвеш. Адже проти доцільності перебування Петра Миколайовича на його нинішній посаді відкрито виступили його найближчі колеги та соратники – директори та колективи п’яти державних лісогосподарських підприємств області. Що сталося в «лісовому королівстві», і на чиєму боці правда? У цьому спробував розібратися кореспондент «РП».

Замість всенародної підтримки –
недовіра начальнику управління

Отже, головними «заколотниками» стали колективи та очільники наступних підприємств лісової галузі – ДП «Веселинівське лісове господарство» (директор Леонід Дем’яненко), ДП «Вознесенське лісове господарство» (Олександр Чикачов), ДП «Врадіївське лісове господарство», ДП «Єланецьке лісове господарство» (Андрій Сірик) та ДП «Миколаївське лісове господарство» (Микола Гордієнко). Одразу ж зазначу, що керівника врадіївських лісівників не названо не через забудькуватість автора статті, а через те, що його вже звільнено із посади директора (але про те поговоримо дещо пізніше).

Як кажуть самі «бунтівники», своєрідною відправною точкою нашумілих подій стало 19 березня. Саме цього дня на електронні скриньки державних підприємств лісової галузі надійшов лист, в якому містився зразок звернення на підтримку начальника обласного управління лісового та мисливського господарства. У тексті запропонованого до схвалення колективами лісгоспів та обласного управління звернення насамперед перераховувалися численні заслуги Петра Миколайовича у шляхетній справі збереження та примноження зелених насаджень на теренах посушливого Прибузького краю. Задля цього наводилася купа цифр та фактів, котрі мали б переконати адресатів листа, а це голову Державного агентства лісових ресурсів України, голову Миколаївської облдержадміністрації та голову обласної ради, в доцільності подальшого перебування Петра Паламарюка на посаді начальника лісомисливського управління. Згадувалися і численні ордени, відзнаки та медалі, котрими свого часу удостоїли головного «заліснювача» Миколаївщини, серед них, зокрема, відзнака Управління МВС України в Миколаївській області та іменний годинник.

Принагідно автор тексту, що надійшов електронною поштою у лісгоспи, «незлим тихим словом» згадав тих недоброзичливців, котрі шляхом анонімних звернень до засобів масової інформації мають на меті «очорнити заслуги та ім’я Петра Миколайовича Паламарюка». І далі: «Тепер колишні працівники галузі, котрі раніше були замічені у скоєнні порушень і були звільнені із займаних посад, намагаються скористатися непростою ситуацією, що склалася в країні, та будь-якою ціною добитися звільнення Петра Миколайовича, щоб повернутися до своїх посад і надалі руйнувати галузь», – безапеляційно та з турботою про долю країни стверджується у листі.

Підписи про підтримку та клопотання профкомів необхідно було терміново, того ж дня, завезти до управління. Утім, загального «одобрямса» діяльності Петра Миколайовича та всезагального засудження дій його недоброзичливців не вийшло. Якщо чотири із дев’яти лісомисливських господарств області згодилися підписати підготовлений і спущений «згори» текст звернення, то решта колективів у своїй більшості категорично відмовилися це робити. Більше того – лісівники провели збори у колективах та звернулися до місцевих органів влади та Держагентства лісових ресурсів з висловленням недовіри нинішньому начальнику обласного управління. Відповідні петиції підписали 264 працівники лісової галузі Миколаївщини.

Що збурило лісівників?

Що ж стало передумовою такого мало не революційного кроку?

Одразу ж зауважимо: опоненти П. Паламарюка жодним чином не ставлять під сумнів високі професійні та організаторські здібності заслуженого лісівника України Петра Паламарюка. Ніхто не заперечує, що лісистість Миколаївської області останніми роками зростала, а збитки від лісових пожеж, навпаки, – зменшувалися. Проте, демонструючи власну позицію, бунтівні лісівники висловлюють категоричну незгоду з, цитую, «постійним приниженням, корупційними схемами, неповагою до директорів та всіх працівників лісгоспу».

Що й казати, досить серйозні звинувачення. Але якими конкретними фактами підкріпили ці слова «опозиціонери»?

Як повідомили автори заяви, в штатному розкладі Державного підприємства «Миколаївське лісове господарство» передбачено утримання 12 працівників, які де-факто трудяться (точніше, до останнього дня «трудилися», деякі вже звільнилися) не за місцем «прописки», а в обласному управлінні лісового та мисливського господарства. Тобто отримують заробітну плату в одній організації, а працюють – в іншій, хоч і спорідненій.

Та це ще півбіди. Найбільше працівників лісгоспу обурило те, що фактично вони спонсорують ці посади з власної кишені, адже задля утримання додаткових ставок люди змушені щомісяця по три дні перебувати в неоплачуваній відпустці. Звісно ж, «за власним бажанням». Також, за їх інформацією, один із водіїв, отримуючи кошти за подібною схемою, здебільшого не виконував свої функціональні обов’язки, а працював на облаштуванні будинку одного високоповажного пана. При цьому шофер більше року безплатно проживав у готелі лісгоспу.

Крім того, ДП «Миколаївське ЛГ» надало у користування управлінню легкові автомашини. Це – дві «Тойоти» та ВАЗ 2110.

– Автотранспорт, який був на нашому балансі та повному утриманні, – каже директор підприємства Микола Гордієнко, – використовувався управлінням. Ми оплачували бензин, ремонт автівок, зарплату водіїв, я підписував подорожні листи. На цих машинах їздив і сам Петро Паламарюк, його заступники, бухгалтер тощо. При цьому на кожну автомашину був установлений ліміт, але бензин буквально лився рікою.

До речі, як повідомляли миколаївські ЗМІ, 16 вересня 2010 року Петро Паламарюк на автомобілі Toyota Camry чорного кольору (державний номер ВЕ 5555 AI) став учасником ДТП на перетині вулиць Чкалова та Дзержинського. Сталася ця пригода в явно неробочий час – о пів на восьму вечора. Як з’ясували журналісти, ця автівка на той момент числилася за ДП «Очаківське лісомисливське господарство».

Проте тоді відбулося без пошкоджень майна державного підприємства. А ось майже через два роки, у липні 2012 року, та сама «Тойота» стала учасницею більш серйозної аварії. У результаті зіткнення двох автівок добре пошкодилася не лише «Тойота», а й інший автомобіль, який врізався у ліхтарний стовп. За інсайдерською інформацією редакції, збитки від ДТП були значними, до 50 тисяч гривень. У квітні 2013 року «нещасливу» машину було передано на баланс ДП «Миколаївське лісове господарство», щоправда, вже під іншими, менш «козирними» номерними знаками.


Петро Паламарюк вручає Миколі Гордієнку грамоту за високі виробничі досягнення Миколаївського лісгоспу.

Та повернемось до реалій сьогоднішнього дня. Через «благодійність» у наданні власного автопарку для потреб управління в бюджеті державного підприємства «Миколаївське ЛГ» на початок квітня утворилася чималенька «діра» у 80 тисяч гривень заборгованості за паливно-мастильні матеріали. «Ті кошти, які ми могли використати на розвиток нашого лісгоспу, – каже Микола Гордієнко, – йшли на утримання транспорту для управління».

Як каже Микола Володимирович, при колишніх начальниках управління подібного не було. Управління обслуговувала лише одна автівка вітчизняного виробництва, й дуже часто працівники управління виїжджали в область у відрядження на громадському транспорті.

До речі, раніше ці автомашини були придбані різними лісгоспами області, але потім «добровільно» передали їх на баланс ДП «Миколаївське ЛГ». Ймовірно, для того, щоб у контролюючих органів виникало менше зайвих запитань щодо законності використання службового транспорту, адже контора Миколаївського лісгоспу, як і управління, розташована в обласному центрі.

Отже, на загальних зборах колективу ДП «Миколаївське ЛГ» люди рішуче заявили: так, як раніше, надалі жити не будемо! Відтак збори висловили недовіру начальнику обласного лісомисливського управління Петру Паламарюку. Крім того, згідно з наказом директора лісгоспу, автомашини наразі поставлені в гаражі та опечатані.

Про «фінансові звіти»
та «демократичні» вибори

Серед інших звинувачень на адресу Петра Паламарюка – політичний тиск на підлеглих під час останніх парламентських виборів. За словами авторів колективного листа працівників лісової галузі Миколаївщини, «він особисто проводив наради в лісництвах з працівниками державної лісової охорони та мисливцями, на яких наголошував, що якщо потрібний кандидат не пройде в цьому районі, то з посади будуть звільнені директор, лісничі та мисливствознавець цього району. Крім того, залучався і адміністративний ресурс лісництв та лісгоспів, а саме: змушував завозити безкоштовно дрова та посадковий матеріал у сільські ради, наголошуючи, що це нібито від провладного депутата».

– Спочатку від нас вимагали списки лісівників та членів їхніх сімей, – каже директор ДП «Єланецьке ЛГ» Андрій Сірик. – А вже після дня голосування ми мали надати відповідний звіт в управління. Попереджалося і про персональну відповідальність кожного із нас за неприйнятні підсумки виборів. Але ж як десять чоловік можуть кардинально вплинути на підсумки голосування того ж Братського району в цілому?

Натомість, як кажуть самі лісівники, вибори – то таке, трапляються вони не кожного року. На відміну, скажімо, від необхідності щомісячного фінансового… ну, скажімо, «звіту». Директори чотирьох лісових господарств відверто розповіли журналісту, що вони, а також їхні колеги з інших лісгоспів, мали кожного місяця їздити до Миколаєва та заносити до одного і того ж кабінету побори, причому за чітко встановленою таксою: один процент від загальної суми надходження бюджетних коштів на те чи інше лісництво, та додатково три відсотки – від обсягу реалізації власної продукції: за розпилення дошки – віддай, за новорічні ялинки – занеси, за реалізацію дров – також не забудь розрахуватися. Гроші, звісно, мали заноситися готівкою, а спізнення з оплатою загрожувало «боржникам» критикою на свою адресу.

То що виходить: збільшення обсягів виробництва не лише підвищувало рейтинг відомства, а й неабияк гріло чиюсь кишеню?..

Утім, і за минулі роки спалахувало чимало гучних скандалів довкола діяльності обласного управління лісового та мисливського господарства. Мисливці неодноразово критикували Петра Паламарюка за сприяння в передачі мисливських угідь маловідомим фірмам, інколи навіть із сусідньої області. Екологи та громадськість били на сполох, коли рукотворні насадження лісового фонду поблизу обласного центру та в інших місцях (так, про хижацьке видобування піску поблизу Рибаківки та в Матвіївському лісі «РП» вже повідомляла раніше), безкарно знищували своєю незаконною діяльністю ненажерливі видобувачі піску. Викликало неабиякий подив і те, що державні лісгоспи «добровільно» відмовлялися від землі на користь місцевих територіальних громад, ба інколи навіть йшлося про дорогоцінні, на вагу золота, сотки в Миколаєві чи поблизу нього.

Хотіли змін?
Отримайте перевірки!

Але кожного разу Петро Миколайович доводив широкій громадськості, що він не має жодного відношення до всіх цих неподобств. Мовляв, рішення про передачу мисливських угідь приймають на сесії депутати, а з «генералами піщаних кар’єрів» мають боротися правоохоронні органи. Ну, а щодо «добровільної» відмови від землі, то рішення приймав не він, а керівники відповідних державних лісгоспів.

Власне кажучи, вже після того, як деякі лісгоспи «повстали» та відмовилися працювати по-старому, за дивним збігом обставин їх почали перевіряти різноманітні контролюючі органи. Так, діяльністю ДП «Веселинівське лісове господарство» зацікавилося управління державної служби боротьби з економічною злочинністю обласного УМВС. «Невідомий анонім надіслав до міліції листа, – каже директор ДП «Веселинівське ЛГ» Леонід Дем’яненко, – в якому повідомив, буцімто я… вирощую на землях лісгоспу коноплю. Це повна нісенітниця!». Та найбільше обурило Леоніда Володимировича те, що, відповідно до наказу П. Паламарюка, перевіряти його діяльність разом із правоохоронцями будуть працівники лісомисливського управління, тобто – зацікавлена сторона.

Чекають на перевіряльників і в інших лісгоспах області, котрі наважилися заперечити своєму обласному начальству. Діяльність ДП «Миколаївське лісове господарство» наразі ретельно вивчають органи прокуратури разом із екологічною інспекцією і, знову ж таки, представниками обласного управління лісового та мисливського господарства.

А ось Віктор Мироненко вже звільнений з посади директора ДП «Врадіївське лісове господарство». До речі, Віктор Федорович позбувся посади за півроку до виходу на пенсію, після того, як беззмінно пропрацював директором лісгоспу 27 (!) років.

– Наше підприємство СБУ перевіряло ще в минулому році, – зазначає В. Мироненко, – але лише 21 березня цього року вийшов наказ Держлісагентства про звільнення мене нібито «за корупцію». Мені поставили у провину те, що сім років тому я став співзасновником приватного підприємства. Але, по-перше, то підприємство існувало лише на папері, а найголовніше, я не був держслужбовцем на момент його створення, відтак нічого не порушував. Тож наразі оскаржую цей вердикт у судовому порядку з тим, щоб поновитися на роботі.

Варто додати, що за підсумками господарсько-фінансової діяльності за 2013 рік перше місце посіло саме ДП «Врадіївське ЛГ». Друге місце, до речі, – в активі ДП «Миколаївське ЛГ».

Петро Паламарюк: я ні в чому не винний,
а чутки про мої багатства перебільшені

Звісно ж, ми поцікавилися й думкою іншої сторони конфліктної ситуації. Ось що розповів нам сам Петро Паламарюк.

– Як трапилося так, що люди, які числилися та отримували заробітну плату в Миколаївському лісгоспі, працювали в іншому місці – в обласному управлінні?

– У нас є чотири чергові, котрі чергують цілодобово, три водії, які були, але зараз немає, прибиральниця, а також прес-служба, яка в основному працює на лісгосп (? – А.Т.).

– Наскільки законною Ви вважаєте таку схему?

– Чергові охоплювали всю область, до того ж найбільш пожежонебезпечні ділянки знаходяться довкола міста Миколаєва. Щодо автомобілів, то ми працювали за договором і перераховували їм за це кошти.

– Як же тоді виник борг за паливно-мастильні матеріали в Миколаївському лісгоспі?

(здивовано) 80 тисяч?.. Це треба питати у того керівника, у якого є печатка, є всі рахунки. Я не можу сказати, чому в нього виник такий борг.

– Як використовувалися ці автомобілі?

– На вирішення всіх виробничих проблем, причому їздили всі працівники управління.

– Одна із «Тойот», що ними користувалися працівники управління, двічі потрапляла в аварії. Хто відшкодовував ці збитки?

– Один раз це було, до того ж дуже давно.

– Але ж Ви були за кермом?

– Так, це був я. Вибігла дитина, я зупинився, і вона просто вдарилася об машину. Ніяких збитків не було, дитина ціла та неушкоджена.

– Але ж була і друга аварія, коли «Тойота» отримала значні пошкодження!

– Я не знаю про другу аварію.

– Але ж Ви повинні були про це знати як керівник?!

– Там був водій за кермом.

– Так Ви все-таки знаєте про цю ситуацію?

– Так.

– Хто відшкодовував збитки за ремонт машини?

– Ніякий лісгосп за це не платив. У мене є товариш, який допоміг відремонтувати машину безплатно.

– Звідкіля така благодійність з боку Вашого товариша?

– Ми разом граємо у футбол.

– Люди Вам дорікають, що при невеличкій зарплаті чиновника маєте три або навіть чотири комфортабельні будинки з розкошами всередині, а також шикарне авто?

– У мене є будинок в Очакові, а також побудований будинок у місті Миколаєві по вулиці Чкалова, в якому я не проживаю і взагалі відношення до нього на сьогодні не маю. Наразі я мешкаю у квартирі, яку знімаю. Щодо будинків на морському узбережжі, то це також усе неправда. Немає в мене і власної машини, а іномарка, якою я зараз користуюся, належить моєму синові.

– Скажіть, а за що свого часу було звільнено авторитетних працівників лісової галузі, зокрема Крета, Мороху, Іванова?

– І Крет, і Мороха звільнилися за власним бажанням.

– Чи чинився або чиниться тиск на тих працівників лісової галузі, котрі висловили Вам недовіру на цій посаді?

– Я просто зустрівся з працівниками Єланецького та Миколаївського лісгоспів, але ніякого тиску не було. Щодо збирання підписів на мою підтримку, то я про них не знав, цим займався колектив управління. Я питав у людей – чи взяв я у кожного з них хоч якусь дровиняку, чи якийсь папір?.. Жодна людина не піднялася і нічого не сказала.

Щодо директорів, котрі мене не підтримали, то як я можу їх звільнити? Адже контракт з ними укладає Держлісагентство. Я лише сказав їм – заспокойтеся. Бо достеменно знаю, що всі акції, що проводилися проти мене, були проплаченими.

– Хто це організовував?

– Чотири керівники лісгоспів. П’ятий також там ходив, але він звільнений за корупцію. Скажу перед Господом Богом, що не маю ніякого відношення до цієї справи.

– А до перевірок, що розпочалися вже після демаршу директорів та колективів, маєте якесь відношення?..

– Я до цього також не причетний.

– Чи завозили Вам щомісяця якісь гроші?

– Це повна брехня, нісенітниця. Це навіть елемент непорядності з боку тих людей, котрі мене в цьому звинувачують. Водночас зазначу, що нами вирішувалося чимало соціальних питань. Ми і дрова, і дошку надавали церквам та дитячим садкам, допомагали десь паливно-мастильними матеріалами.

– Петре Миколайовичу, а чи чинили Ви тиск на своїх підлеглих під час останніх виборів до Верховної Ради? Чи давали вказівки завозити дрова від імені одного з кандидатів?

– Я проводив зустріч з мисливцями різних районів області. Але ніякої розмови про ніякого кандидата не було, ні за кого я не агітував. А кому там що завозилося на місцях, я не знаю.

– Як Вам працюється за умов, що склалися?

– Звичайно, непросто. Неприємно, що це зробили люди, яким довіряв. Але я не тримаюся за цю посаду. Якщо голова Агентства скаже мені: «Пиши заяву», я зроблю це негайно.

* * *

Про щирість відповідей пана Паламарюка судити не мені, а читачам, поготів тим, котрі працюють у лісомисливській галузі Миколаївщини. Хоча, безперечно, свою оцінку діяльності Петра Миколайовича понад дві з половиною сотні лісівників області вже дали, висловивши недовіру начальнику управління.

«Рідне Прибужжя» не ставить крапку на цій історії, адже вона отримала неабиякий розголос на теренах області. До того ж, йдеться не лише про те, якій бути лісомисливській галузі Миколаївщини у майбутньому, а й про те, хто її очолюватимуть у майбутньому – люди з кришталево чистою репутацією чи ділки, що погрузли в корупційних схемах та сумнівних оборудках. У суспільстві мають відбутися докорінні зміни, і це в першу чергу має стосуватися люстрації тих чиновників, за якими тягнеться рясний корупційний слід.

Чудово розуміємо, що на повсталих директорів лісгоспів та колективи може чинитися неабиякий тиск з тим, щоб вони змінили свою позицію. Був дзвінок із «попередженням» і на адресу автора цього матеріалу. Але запевняємо: ми і надалі здійснюватимемо свою діяльність, стоячи на позиціях закону, правди і справедливості. Ті ж, хто думають інакше, мають залишитися там, де опинився скрізь загрузлий у корупції та зловживаннях режим Януковича.

Андрій ТЮРІН


 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

47 Comments on “Щоб ліс рубали чисті руки…”

 1. Звернення до нової чесної влади
  Починаючи з «Майдану» ви запевняли нас ,що головною вашою метою є боротьба з корупцією і корупціонерами , починаючи з верхніх ешалонів влади ,що ви безпощадно іскоріните всіх корупціонерів , проведете люстрацію і на Україні пануватиме чесність і порядність. І що на ділі ? Всі корупціонери , які грабували Україну , будучи членами Партії Регіонів і від неї депутатами всіх рівнів , а як тільки припекло дружно вийшли з її лав і почали шукати теплі місця у вигідних партіях і спокійно далі продовжують грабувати Україну. У мене питання до голови Держлісагенства члена партії «Свобода» В.Чернякова , Головного Прокурора України , прокурора Миколаївської області , начальників СБУ України і Миколаївської області , голови Миколаївської облдержадміністрації . Як загально відомо – для притягнення до відповідальності будь-якого громадянина достатньо свідчення двох свідків . Чому ж вами свідчення п’ятьох директорів ЛГ підприємств відносно начальника Миколаївського облуправління лісового і мисливського господарства , які пропрацювали з ним 7 років не беруться до уваги? В чому причина , що ви їх не чуєте? Чому ви всі відмовляєтеся розслідувати вказані факти і приймати відповідні рішення по припиненню корупційної діяльності Паламарюка? Адже є невідомо як і за які кошти придбані особняки , автомобілі , продаж ним земель в Очакові , Коблеві , плата за депутатство і т.п. Чому ж ви це в упор не бачите і не чуєте? Яка різниця хто з його сім’ї зараз живе в цих особняках і на кого оформлені автівки. Головне , що платив за них Паламарюк. Вас не цікавить , де він взяв такі кошти? Достатньо його зарплати? Де ваша розрекламована боротьба з корупцією? Пане прокуроре Миколаївської області , притягнуті за вуха замовлені Паламарюком справи на опальних директорів ЛГ підприємств облуправління ви повідкривали з чистою совістю, а купи злочинних дій Паламарюка ви не бачите? Це ваша боротьба з корупцією?!

 2. Паламарюку
  Може “чесний” Паламарюк ,який у підлеглих не взяв “ані дровеняки ,ані якогось паперу” (Вірю!А для чого вони вам!) згадає як він вже декілька років поспіль змушує директорів ЛГ і ЛМГ підприємств платити не малі кошти за так звані госпдоговори з Степовим філіалом УкрНДІЛГА ,від яких господарства не мають абсолютно ні якої користі ,а насправді це – плата за написання для Паламарюка дисертації на звання кандидата наук.Це не корупційні дії ,пани захисники ,”чесного” Паламарюка?!

 3. Пане Паламарюк ,може перестанете брехати ,заявляючи ,що не чините тиску на директорів ,котрі висловили вам недовіру і не можете їх звільнити?! А що ви зараз робите?! І ще ,контракт укладає Держлісагенство ,це так. Але хто ж крім начальника облуправління робить «Подання» в Держлісагенство на продовження контракту на посаду директора ЛГ підприємства ?!

 4. «Колега з сусідньої області» – колега кого? Паламарюка по корупційним схемам?! Всіх міряєте по собі ,коли обливаєте брудом людей ,яких зовсім не знаєте – директорів п’яти ЛГ підприємств? Боїтесь як би в вашій «сусідній області» за вас не взялись ваші підлеглі ? Поробили директорів ЛГ підприємств заручниками своєї патологічної ненажерливості і вони повинні мовчки (якщо не хочуть ,щоб «пан» вигнав їх з роботи), підставляючи себе і на шкоду л/к , л/г роботам , ремонтам і т.п. , задовольняти все зростаючі апетити пана начальника облуправління. Може «колега» скаже , а де він з Паламарюком і іже з вами взяли десятки тисяч доларів ,щоб отримати теплі місця в облраді від Партії Регіонів і в її лавах? Але як тільки запахло смаженим ,в перших рядах (оце так ідеологія!) вийшли з Партії і вже ідейний , чесний Паламарюк обіцяє «Свободі» ,Тягнибоку спонсорувати його виборчу компанію. Це в Паламарюка така висока зарплатня? Чи де він бере гроші на це ? Підскажіть «колего» щоб і ми жили добре!

 5. “Колезі з сусідньої області”
  «Колега з сусідньої області» – колега кого? Паламарюка по корупційним схемам?! Всіх міряєте по собі ,коли обливаєте брудом людей ,яких зовсім не знаєте – директорів п’яти ЛГ підприємств? Боїтесь як би в вашій «сусідній області» за вас не взялись ваші підлеглі ? Поробили директорів ЛГ підприємств заручниками своєї патологічної ненажерливості і вони повинні мовчки (якщо не хочуть ,щоб «пан» вигнав їх з роботи), підставляючи себе і на шкоду л/к , л/г роботам , ремонтам і т.п. , задовольняти все зростаючі апетити пана начальника облуправління. Може «колега» скаже , а де він з Паламарюком і іже з вами взяли десятки тисяч доларів ,щоб отримати теплі місця в облраді від Партії Регіонів і в її лавах? Але як тільки запахло смаженим ,в перших рядах (оце так ідеологія!) вийшли з Партії і вже ідейний , чесний Паламарюк обіцяє «Свободі» ,Тягнибоку спонсорувати його виборчу компанію. Це в Паламарюка така висока зарплатня? Чи де він бере гроші на це ? Підскажіть «колего» щоб і ми жили добре!

 6. Уважаемый, читайте молитвы на здоровье. Но при этом не воруйте сами и не поддерживайте по долгу службы таких, как Паламарюк. Иначе Ваши молитвы – сплошное словоблудство и облудство

 7. Спробуйте подивитися на це з іншого боку. Задля миру душевного, цих молитов потребуєте зараз в тому числі і ви (як головний координатор з питань оприлюднення інформації по цій темі). А якщо правда на вашому боці, то вам нема причин так неприязно писати.Вам навпаки треба спасибі казати тим що пишуть тут коментарі-молитви, відповідаючи на вашу нечестивість благими словами.І Чим більше коментарів, тим більше переглядів.ви ж у цьому зацікавлені.

 8. Здесь обсуждают коррупционные деяния и ждут результатов своих обращений к стражам закона. А вы превращаете газету в рекламную листовку. Читайте молитвы про себя и не отвлекайте народ от острых тем и проблем.

 9. Скоріше за все ці молитви з Молитовника, який видано з благословення Євсенія, Митрополита Рівненського й Острозького (Рівне, 2007 р., УПЦ Київський Патріархат).Молитва є засобом прийняття всіх благ, щедро пролитих на нас невичерпним джерелом безмежної Божої благодаті та любові. Але молитва буде дієвою лише тоді, коли буде з тобою постійно, як природний навик твого духу.Тож, якщо людина терпеливо молиться Богові, це не свідчить про те, що “у кого-то крыша поехала”.Особливо в нинішній ситуації. Шановний дописувачу, покладайтеся на Бога. Адже у вашому випадку не отримати некорисне означає сподобитися корисного. Чи отримаєш, чи не отримаєш, те, про що просиш, дякуй Богові, віруючи, що якщо б не було для нас корисніше не отримати того, про що просиш, то Бог завжди подавав би нам це.

 10. Молитва на припинення ворожнечі та примноження любові says:

  Господи, укорени в нас страх Твій і любов один до одного утверди, вгаси всяку міжусобицю, відійми всі спокуси суперечок, бо Ти єси мир наш, і Тобі славу віддаємо, Отцю і Сину, і Святому Духові нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

 11. Судя по последнему комментарию – у кого-то крыша поехала. Господи, спаси этого человека, особенно если он работает в управлении лесного хозяйства нашей области и занимает очень высокий и ОТВЕТСТВЕННЫЙ пост. Ему ведь положено в рабочее время не только одну Библию читать и молиться. Иначе пусть освободит кресло и идет подрабатывать в церковь – там от него будет больше пользы. Аминь.

 12. … Виправи, Господи, тих, які розбрат чинять і життя невідповідно до християнського благочестя проводять.Зроби так, щоб ми всі свято і непорочно пожили, а спасенна віра в наших серцях укоренилася і стала плодоносною. Не відверни лиця Твого від нас, Господи, поверни нам радість спасіння Твого…Амінь.

 13. Ви б краще підключилися до обговорення гарячої теми, а не молитви читали. За нас у нашій країні ніхто робити не буде, і манна з неба не впаде, скільки б ми не “били чолом” та не гупали у дзвони. А крадіям те й треба, щоб приспати пильність народу. Читайте зізнання лісівника тут: http://www.lesovod.org.ua/node/21132

 14. Спаси, Господи, і помилуй тих, хто ненавидить і кривдить нас, і спричиняє нещастя, і не дай їм загинути через нас грішних. Амінь.

 15. А Вы, Петр Николаевич, как под разными никами не рядитесь, все ж в начальники управления не годитесь!

 16. ну и в Крета рыльце в пушку пусть расскажет как на его жену лесхоз работал и на него лично водитель и дед а тёще какой домик отгрохал ну и сам не в хиже дяди Тома живёт одним словом их всех надо по шустрить а в партии он в какой только не был наверня только в СС.

 17. Низи не можуть-верхи не хочуть… До революційної ситуації потрібно готовитися.Стихійни заколоти не мають сили, і- слабке підгрунтя. Система притухла ,з запах гнилі-є ще можливість спасти.

 18. Петя хорош х….й маятся петляй пока не позно потом буде позно . Петя бакс хорошо тебе идёт можно не отрицать ето твоё навернека

 19. для Колега з сусідньої області:18.04.2014 в 9:09 и 18.04.2014 в 11:34 Не засоряйте Интернет, не уводите читателей от острой темы, а для саморазвития (к тому же вам по должности необходимо знать) почитайте закон о коррупции. Как работник госпредприятия вы обязаны заявлять о коррупционных деяниях. Как раз ваши комментарии подтверждают, что троллите вы, вбрасывая подобную чушь. Ваша странная солидарность говорит о том, что вы просто выполняете просьбу опозорившегося своего коллеги. Лесникам некогда сидеть в Интернете, тем более читать ваши позорные призывы, поэтому многие читатели выставили свои возмущения в комментариях в такое позднее время. Не старайтесь меня задеть – больше не намерен читать ваши лукавые обращения к лесникам Николаевщины и выпады в мою сторону. По комментариям видно, что лесники Николаевщины хотят очистить свои ряды и никто не вправе их осуждать, а тем более затыкать им рты, как это делаете вы. Это выгодно Паламарюку и всем, у кого рыльце в пушку. О каком “взаэморозумінні” может идти речь, если люди криком кричат о коррупции, пишут обращения во все инстанции, в том числе в Генеральную прокуратуру. А в ответ – полный игнор.ГАНЬБА!!!!!!!!!!!!!!!!
  А автору статьи – респект. Такого количества просмотров статьи и аргументированных комментариев наверное у газеты еще не было.Пусть восторжествует справедливость, виновные понесут заслуженное наказание!

 20. І на останок…
  Кожна суспільна подія, заколот, переворот не утворюються самі по собі, завжди є людина яка організовує та контролює всі дії. Питання в тому хто стоїть за тими хто проти Вашого нинішнього начальника? Його кінцева мета зрозуміла, – зайняти його місце. Але ж не можна такими методами приходити до влади!!!! Шановні колеги, не будьте МАРІОНЕТКАМИ в руках ЛЯЛЬКОВОДА!!!!! Прислухайтесь до Свого внутрішнього голосу, а не голосу ляльковода, який диктує «що і як Вам робити»!!! Ще раз зважте всі за і проти, перед тим, як міняти шило на мило!!! Щоб не вийшло ситуації, яка склалася в нашій країні з майданом, а опісля і з Кримом…і до сих пір не зрозуміло чим все закінчиться!!!!!!!!

  Я Вам щиро бажаю знайти взаєморозуміння між колективами. І не поливайте брудом один одного, Ви ж все-таки одна лісова сім’я Миколаївщини!!!!!!!!

 21. ХА-ХА-ХА))))))

  «Народ все видит» ну тим, що Ви втягуєте мене в свої базарні теми, дійсно доводить, що Ви не розрізняєте хто є хто !!!!Та мені абсолютно все одно хто переможе в даній полеміці. Я не знаю не Ваші колективи, не тим більш, Вашого начальника!!!!! Та й суть була абсолютно в іншому – «не виносити сміття з хати» !!!! Дуже прикро, що Ваший мізерний мозок не в змозі реально (а може і тверезо))))) осмислити вислів!!!!! Ви ж зараз виставляєте ПОСМІХОВИСЬКОМ себе, а не Вашого начальника!!!!

  Мабудь довго думали, що мені відповісти, що аж прокоментували мій коментар о 23.14!!!!!!! А скільки Вам платять за те, щоб Ви сиділи й коментували на форумі ще й вночі?????? Вам, що дійсно нічим зайнятись????? Так може перечитаєте мій коментар ще раз , і все ж таки дасте об’єктивну відповідь на мої запитання?
  Вибачте, але зі сторони дійсно смішно!!!!!!
  Давайте!!!! Здивуйте Вашим інтелектом!!!! А раптом він у Вас є !!!!!

 22. Писаки,отмывающие Паламарюка, не позорьтесь.Особенно “Колега з сусідньої області”- лишний раз подтвердил и о своей причастности к коррупционным деяниям. Да вас таких “успешных, белых и пушистых” давно пора разогнать и дать спокойно работать директорам, которые не хотят дальше прогибаться под Паламарюков и выполнять преступные команды.В нашей степной зоне нет таких возможностей, чтобы честно, не тыря за 5-7 лет отгрохать на свою зарплату 4-5 дворцов. Спасибо корреспонденту из “Николаевского обозревателя” – просветил, сколько имений, иномарок у пана Паламарюка, приютившегося ныне в “комнате малосемейного общежития”(((((( Писака под ником “СВІДОК” – вы бы рассказали или показали нам, в каких скромных домах (по сравнению с Паламарюковскими) живут директора того же Еланецкого, Вознесенского, Николаевского, Березнеговатского лесхозов.Мы ждем ответов от прокуратуры, УБЭП и прочих инстанций, которые должны обнародовать в этом рупоре власти результаты своих расследований по вопиющим фактам злоупотреблений служебным положением, по коррупционным деяниям.И нечего закрывать рты, проворовавшиеся хапуги! Не лепите горбатого к стене – не приклеится.

 23. Шановні колеги, пишуть тут ці маруді коментарі всього двоє людей – мужчина (російською),жінка(українською).Так як ніхто не писав більше крім них – розмістили силку на “УЛ”.Дякую, колего з сусідньої області за коментар по суті.Дивитесь в корінь.Особливо влучна фраза фраза – “А перед тим, як підіймати БУНТ на всю країну щодо свого керівника, краще замислились би, чи дійсно Ви такі «Святі» та «нещасні», як самі себе описуєте????? А оце був би хороший заголовок для наступної статті – Як КОРЧИТИ з себе ЧЕСНОГО ПРАЦІВНИКА ЛІСОВОЇ ГАЛУЗІ (поливаючи брудом на всю Україну все управління).

 24. Для того, щоб очиститися, спочатку слід сказати правду. І директори не бояться правди, бо вони найперші і постраждають у разі якихось кримінальних переслідувань. А от Паламарюк як той страус засунув голову в пісок і дивиться, чим все закінчиться. При цьому, на відміну від директорів, Паламарюк бреше журналісту – і про свої численні будинки, і іномарки (за які гроші, до речі, лексуса придбав?), і про свою участь в останніх виборах, і багато ще про що. Він поступає не по-людськи і не по-чоловічому.
  Вибачтен, але така моя думка. Я не лісівник, а бачу все зі сторони

 25. ШАНОВНІ КОЛЕГИ – ЛІСІВНИКИ Миколаївщини!!!!!! СХАМЕНІТЬСЯ!!!

  Вже просто огидно читати «новини з Миколаївщини»…Досить ганьбити лісове господарство Вашої області, Ви вже й так ПРОСЛАВИЛИСЯ на всю Україну. Перестаньте будь-ласка, виясняти та виставляти СВОЇ ПРОБЛЕМИ на показ всій країні!!!! Змилуйтесь над роботою адміністрації сайту «Український лісовод» (!!!!!!!) , Ви хоч уявляєте яка це клопітка робота перечитувати та виставляти всі Ваші коментарі, враховуючи що таких анонімок безліч…???

  Вам ще не набридло лити БЕЗКІНЕЧНИЙ БРУД НА СВОГО НАЧАЛЬНИКА УПРАВЛІННЯ ??????? Чесно кажучи, це вже занадто…
  Буцімто можна подумати, що хтось з вищезазначених директорів може похвалитися, що ЖИВЕ ВИКЛЮЧНО НА СВОЮ ЗАРОБІТНУ ПЛАТНЮ ????? І ЛІС ВІН НЕ ВИКОРИСТОВУЄ, В ЖОДНОМУ РАЗІ, ДЛЯ СВОЇХ ПОТРЕБ ТА ПОТРЕБ СВОЇХ БЛИЗЬКИХ…І ДІТИ ЙОГО ВЧАТЬСЯ НЕ В ЮРИДИЧНОМУ ЧИ МЕДИЧНОМУ ВУЗІ (ТА В ІНШИХ НАЙДЕШЕВШИХ (!) ЗАКЛАДАХ КРАЇНИ) !!!! Взагалі-то список можна продовжувати безкінечно!!!
  А перед тим, як підіймати БУНТ на всю країну щодо свого керівника, краще замислились би, чи дійсно Ви такі «Святі» та «нещасні», як самі себе описуєте????? Хочу наголосити, що подібні проблеми є в л/г кожної області, але В НАС ВИСТАЧАЄ РОЗУМУ,ЧЕСТІ, ГІДНОСТІ ТА ЛЮДЯНОСТІ не підіймати дані питання на всю Україну, та поливати БРУДОМ все управління!!!!! А з себе КОРЧИТИ ЧЕСНОГО ПРАЦІВНИКА ЛІСОВОЇ ГАЛУЗІ !!!!!

  Проте, якщо Ви дійсно стверджуєте, що у Вашій області є такі ЧЕСНІ директори, лісничі і т. д., їй Богу – приїду до Вашої області, аби особисто познайомитися з такими патріотами лісового господарства ))))))))

 26. Грех бросать тень на автора, прикрываясь Господом…По-вашему, это Господь благословляет Паламарюка на такие прегрешения – за 5-7 лет столько хоромов настроить, иномарок прикупить….Почитайте на Николаевском обозревателе.Видать, ваш лесной кумир это все на Господа оформил)))) и вас подвиг на эту писанину? Прозрите! Не несите чушь!

 27. Всі миколаївці знають, хто є хто. Тому легко здогадатися, чому саме в цій газеті, чому саме зараз опублікували цю статтю. І якщо її справді написав Андрій Вячеславович, то, на жаль, шановний авторе, це справді глибоке розчарування для багатьох, хто знає Вас особисто, хто глибоко поважав Вас за журналістську позицію. Тобто, тут бачимо два варіанти, або автор не розібрався досить добре в ситуації і справді не знає, що відбувається насправді. Або знає, але так треба було зробити, бо, чомусь, аж ніяк по-іншому. Авторе, напишіть нам будь-ласка побільше про цих директорів, яких Ви захищаєте. Хто ці люди? Їхня біографія? Що корисного вони ОСОБИСТО зробили для нашої області, чи для якоїсь конкретної людини…? Спасибі, що Ви згадуєте про О. Мороху. Він молодець. Його нема у Миколаєві, але память про його добрі справи жива. І не лише в лісовому господарстві. А й його заслуги під час відкриття меморіалу афганцям і т.д. Ще Ви згадуєте в статті Демянека, Чикачова, Сірика,Гордієнка, Крета, Іванова – хто ще крім Вас може підтвердити, що ці люди достойні того, аби прості читачі повірили в правдивість кожного слова Вашої статті?Бо виходить, начальник управління -то чорне, а директори – то біле. І читачі Вам вірять. Бо знають Вас. Але не знають їх. Тобто Ви особисто на 100 відсотків впевнені, що ці директори достойні того, аби їх вважали взірцевими лісівниками, чи то прикладом для наслідування? Яким чином Ви переконалися в тому, з їхніх слів? А ці всі коментарі… Просто жаль тих людей. Жаль, що випльовують в наш простір стільки озлобленості, ненависті, і, мабуть, приреченості… ну ось читаю, навіть останній підписано “Кацапка”. Та погодьтеся, це писав чоловік.Ми знайомі між собою, знаємо стиль написання і стиль життя один одного.І ця проблема набагато ширша. І навіть якщо не буде Петра Миколайовича у вашому житті,дорогі колеги, ви все одно будете нещасними.Нехай Господь пошле усім нам розум і терпіння.

 28. Прочитав статью, опять пережила те воспоминания, весь тот переживший ужас работы в лесном хозяйстве. До конца не верю, что этому ТИРАНУ смогли сказать НЕТ!!!!! Тому человеку, который привык брать себе вершки, а кому корешки.Благодарю тех людей, которые смогли сказать НЕТ его финансовым махинациям, его постоянным “негайно”, “працювати на випередження”. Не знаю чем всё это закончится, но очень хочется, чтобы он ответил за каждую слезинку тех людей, которых обидел (а таких очень много!), за обидные слова в адрес СПЕЦИАЛИСТОВ лесного хозяйства, за каждую проданную (налево) ёлочку, за каждую икринку рыбки красной, за саму рыбку и за каждую капельку БОРЖОМИ выпитую.Очень хочется верить, что этому человеку в этот раз с рук так не сойдёт. Очень также хочу чтобы его водитель- шестёрка (АНДРЕЙ) ответил тоже за очень многие свои проделки.

 29. “”– Хто відшкодовував збитки за ремонт машини?

  – Ніякий лісгосп за це не платив. У мене є товариш, який допоміг відремонтувати машину безплатно.

  – Звідкіля така благодійність з боку Вашого товариша?

  – Ми разом граємо у футбол.””
  http://i069.radikal.ru/1404/93/407e820b1459.jpg
  Ось вони-ДРУЗІ футболісти, за чий рахунок і машині ремонтують і будинки будують та за кордон літають на гарні курорти. Шкода що немає фото всіх працівників області, ДРУЗІВ які своєю працею вимушені годувати начальника “який знімає кімнвтку в малосімейному гуртожитку”.

 30. Да Петя козел ще той.але мені здається треба поставити деяким органам питання ще й тим хто його весь цей час підтримував. Я думаю всі здогадуються про кого йдеться це його перші заступники. Які бігають біля нього ніби щури та підтирають йому зад навіть тоді коли він не ходить до туалету.

 31. В лісовому господарстві я пропрацювала 12 років і коли на роботу директором прийшов Петро Миколайович то чомусь між нами симпатій не було з першого дня. Через те, що я не мовчала і Петро Миколайович мене звинувачував, що я підбурюю коллектив, що я є “ватажком” в колективі,але те, що я могла сказати вслух, люди всі підтримували подумки, всі так думали-але не висловлювалися.Петро Миколайович, дуже жорстокий в роботі, диктатор можна сказати, працювати ви мусите до того часу до якого він скаже, а не по Закону про працю і кол.договору, якщо ви в 17.10 ідете з роботи, то ви поганий працівник, у вас, що роботи немає, а якщо ви не піднялися із стула на своєму робочому місці коли він заходить до кабінету- це неповага до нього. Різні збори, правління робилися як правило у вихідні дні і не важно чи ти можеш чи ні, тебе не питали, (наймай машину, запрвляй за свої кошти і приїзжай), щоб послухати, як ти погано працюєш, працювати не хоче ніхто, ви всі просиджуєте, проїдаєте гроші.І трапилось те, що трапилось, на збори у вихідний не прийшла (була у плановій відпустці, але про них знала) вийшла на роботу і зразу виник наказ про скорочення і це вже Петро Миколайович був в Миколаєві, і зразу за наказом із управління перевірка на чолі із Цебриком Михайло Степановичем, там нічого кримінального не було, але Цебриком було сказано, що вони мають завдання. Акт перевірки працівниками не підписувався, тоді діючий директор лісгоспу заявив, або ми акта підписуємо і звільняємось за скороченням, або акт передається до прокуратури по вказівці Петра Миколайовича. Повірте, цифри які були в акті перевірки не заінтересувалиб прокуратуру, але тягатися із грошима Петра Миколайовича, це те, що протів вітру сходить.А коли він переїхав до Миколаєва і була ще маленька донька кожен ранок легковий автомобіль возив до Миколаєва 1,5літра молока, це було нормально, да, порахувати, скільки ж коштувало то молоко?Він ніколи не приймав ніяких пояснень, ні яких чужих думок.А те, що він допомагав усім, робив якісь “благі” діла, то не із своеї кишені, а за кошти лізгоспу.

 32. Беги Паламарюк, беги и прихвати с собой семейку, ведь придется отдавать присвоенное за счет труда сотен лесников!!! И за прибрежные земли гослесфонда придется тебе ответить как бывшему директору Очаковского лесхоза, который направо и налево роздал земли на 49 лет в частные руки. Не потому ли при тебе этот лесхоз стал миллионером? Не спасут тебя ни Бандуры, ни Бабенки, особенно когда узнают, какими ты их выставлял перед своими подчиненными. Начальник экологической инспекции Бабенко с твоей подачи для многих стал беспробудным пьяницей… А лесники из семейных династий давно должны были написать обращение в Киев с требованием лишить тебя высокого звания – Заслуженного лесовода Украины. Его надо заслужить многолетним трудом, а ты его получил, не проработав в лесном хозяйстве нашей области и 10 лет!!! За какие труды – за годы работы в твоей частной фирме “Сирет”, которая кажись в 2000-2003 г.была внесена в реестр расследований в Черновицкой области по ст. 222 УК Украины.Как тебе удается отовсюду ускользнуть от ответственности? Видать на этот раз не получится – ДОСТАЛ МНОГИХ!

 33. Ось знайшов цікаву статтю “Два миллиона долларов $ взятки за должность в Киевском областном управлении лесного и охотничьего хозяйства?”, читайте на http://lesovod.org.ua/node/21041.

  А скільки пропонував Петро Миколайович?

 34. трудовий колектив ДП "Миколаївстке лісове господарство" says:

  Нам, працівникам державного підприємства «Миколаївське лісове господарство» не зрозуміла позиція правоохоронних органів області, а саме Миколаївської міжрайонної прокуратури, яку очолює радник юстиції Бандура К.В.
  В Постанові № (15-30) 137 від 01.04.2014 року. «про проведення перевірки у порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів» вказано, що перевірка проводиться згідно повідомлень у засобах масової інформації та проведеного аналізу інформації державного контролю (Державної екологічної інспекції У Миколаївській області).
  В даний час проводиться перевірка працівниками прокуратури із залученням спеціалістів Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства (хоча вказані працівники управління – є зацікавленою стороною) та екологічної інспекції, також проводиться позапланова перевірка територіальним управлінням держгірпромнагляду у Миколаївській області за вимогою природоохоронної прокуратури.
  Декілька днів тому закінчено перевірку рахунковою палатою.
  Думаємо, що нас зрозуміють, як це працювати при такій кількості перевіряючих.

  Ми не можемо зрозуміти позицію правоохоронних органів щодо начальника Миколаївського ОУЛМГ Паламарюка П.М., проти якого викладено стільки фактів в засобах масових інформації, інтернеті та телебаченні, чому проти нього не проводяться розслідування?.

 35. Якщо таких як Паламарюк залишити на їх посадах, то навіщо вмирали герої Небесної сотні? Адже в країні тоді нічого не зміниться!

 36. что Паламарюк был за рулем, когда совершил вторую аварию. Но! Благодаря корешу – начальнику ГАИ Погорелову – удалось замять сей неприятный для г. Паламарюка факт, а виновватым сделать водителя,мол, он в момент ДТП находился за рулем.
  Он сотнями гектаров распродавал дорогостоящую землю на побережье в Рыбаковке.
  У него управление лесгоспами было построено исключительно на взяточничестве и круговой поруке.
  Пытаясь выслужиться перед начальством, продвигал каниддата от ПР, выкручивая всем руки.
  А когда на Майдане победил народ, быстренько, как крысеныш, вышел из фракции ПР в облсовете. Хотя до этого презрительно называл Героев Майдана майданутыми.
  И это еще не все

 37. Про какой моральный авторитет начальника управления Вы говорите? Да все знают, что он увязывался за каждой юбкой. Жену с детьми бросил, отбив законную супругу у СБУшника!

 38. Я разместил эту статью на сайте Украинский лесовод и получил в комментарии просьбу для её автора.Размещаю у Вас. Спасибо, что замечаете и освещаете лесные проблемы.

  Для журналіста Андрія Тюріна
  Надіслав Читательница 10/04/2014.
  Пане Андрію, будь-ласка, поспілкуйтеся і з тими працівниками галузі, які відмовилися поставити підписи про недовіру. Будь-ласка, зателефонуйте, наприклад, тій людині, з ким Ви спілкувалися взимку, коли перебували на лікарняному. Заради об”єктивності (журналісти – совість нації) Ви маєте оприлюднити думки з цього приводу не лише з директорів-заколотників, колишніх трьох директорів, начальника, а й тих працівників, кого було втягнуто в конфлікт проти їхньої волі, і думку яких не було враховано, зокрема, одним із тих директорів, кого Ви змалювали нам в образі “жертви”. Саме присутність таких людей, у яких спрацював той моральний орієнтир, а не інстинкт самозбереження, і провалила “тріумф” заколотників, які не врахували, перш за все, МОРАЛЬНИЙ КАПІТАЛ начальника управління.

 39. Прочитавши статью та знаючи персонально ,опозиційних, деректорів думаю що їм є ще що розповісти про Петра Миколайовича !

 40. Да, были у нас начальники разные, но такой… Лишь бы Петя не договорился с новыми керивныками Агентства и администрации, он это умеет

 41. О, нарешті за Пєтю-бакса взялися. Давно пора гнати хапугу

Оставить комментарий

Your email address will not be published.