Тарас Кремінь: «Депутати мають вирішувати проблеми людей, а не займатися політиканством»

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Попри те, що Тарас КРЕМІНЬ очолив обласну раду трохи більше місяця тому, із специфікою роботи цього органу місцевого самоврядування він знайомий не з чужих уст, адже вже кілька років працює депутатом обласної ради, активно впроваджуючи в життя накази виборців. Тож уже з першого дня на цій відповідальній посаді Тарас Дмитрович представив громадськості чітку програму своїх подальших кроків на чолі обласного парламенту. Та наша розмова цілком логічно розпочалася, на жаль, з іншого – актуальної нині теми збереження української незалежності.

– Загроза сепаратизму є досить небезпечною для Південного Сходу України. Яка ситуація на Миколаївщині, та як сприймають цю загрозу місцеві громади?

– Миколаївська обласна громада досить близько сприймає події, що відбуваються в країні. Я, передусім, кажу не про військових, котрі виконують свій обов’язок, а маю на увазі хлопців, які масово приходять добровольцями до військкоматів. Це стосується і тих моїх земляків, які чим можуть допомагають військовим частинам та їздять на передову, підтримуючи оборонців нашої свободи. Це і хлопці, котрі з власної ініціативи приходять та охороняють адміністративні будівлі. Дякуючи небайдужим миколаївцям, а їх зібралося декілька тисяч, та завдяки чітким діям правоохоронних органів, які оперативно відреагували на провокації, ризик захоплення органів державної влади був мінімізований. Сьогодні і обласна державна адміністрація, і обласна рада функціонують у штатному режимі.

Що стосується організації роботи в умовах можливих загроз, то спільно з облдержадміністрацією створено Раду оборони Миколаївської області, до складу якої ввійшли керівники області та очільники силових структур.

У районах області ситуація дещо спокійніша, проте і там є окремі сили, котрі в цій ситуації намагаються внести певний деструктив: вони ведуть відверту антиукраїнську пропаганду, поширюють агітаційні листівки та газети відповідного змісту, також зафіксовані спроби проведення незаконного референдуму.

– Це здебільшого внутрішня проблема чи загроза ззовні?

– Радше це загроза зовнішня. І я вдячний нашим політикам, зокрема депутатам обласної ради, які своєчасно реагують на ці провокації й шляхом виїзду на місце намагаються зробити так, щоб ці провокатори пішли геть з нашої землі. Ситуація під контролем, і, думаю, незабаром ми вийдемо з цієї кризи. Остаточно ситуація має заспокоїтися після проведення президентських і парламентських виборів.

– Тарасе Дмитровичу, чи планується ближчим часом внесення змін до обласних програм, корегування обласного бюджету тощо?

– На весняній сесії обласної ради показники обласного бюджету будуть переглянуті – і у зв’язку з тим, що це ми робимо зазвичай за підсумками першого кварталу, а також зважаючи на Постанову № 65 Кабінету Міністрів України, в якій йдеться про економію бюджетних коштів. Тому ми звернулися до керівників райдержадміністрацій та районних рад, очільників управлінь, аби переглянути витрати бюджетних коштів. Такі кроки є життєво необхідними, бо їх доцільність диктує сама економіка. Тож буде прискіпливо розглянуто кожну обласну програму. Але при цьому надто обережно слід ставитися до тих програм, які мають соціальну спрямованість. Це передусім стосується соціального захисту населення, охорони здоров’я, галузей освіти та культури тощо.

Я чудово розумію, що той бюджет, який прийнято на цей рік, був перспективним, але з розрахунку на те, що будуть виконані і державний, і обласний бюджети. Натомість зважаючи на те, що такі прогнози не є реалістичними, доводиться здійснювати оптимізацію доходів та видатків обласного бюджету.

– Які проблеми місцевих громад Миколаївщини, на Вашу думку, є найболючішими?

– Звичайно, я тільки близько місяця працюю головою обласної ради, проте вже встиг провести два прийоми, один із яких – плановий в обласній раді, а інший – позаплановий виїзний на території Жовтневого району. Я поставив собі за мету проводити якомога більше прийомів громадян, бо тільки так можна максимально ознайомитися з тими нагальними проблемами, що турбують жителів Миколаївщини. До кінця року планую побувати в усіх 19-ти районах Миколаївської області та окреслити коло питань, котрі потребують негайного вирішення на рівні обласної ради. Це – мій офіційний графік, а неофіційно планую відвідати всі великі підприємства регіону та зустрітися з їхніми колективами.

Якщо проаналізувати спектр тих звернень, що лунають на адресу влади, то це, передусім, соціальні питання.

Другий, також досить значний блок запитів громадян, стосується діяльності, точніше, бездіяльності правоохоронних органів. На превеликий жаль, таких випадків у нас було достатньо, проте останнім часом ситуація почала дещо поліпшуватися. Нами знайдено компроміс з керівництвом обласної міліції, а з пониженням градусу протистоянь у суспільстві стане ще спокійніше.

Третьою великою проблемою є питання працевлаштування, пошуку роботи для незайнятих громадян. Гадаю, спільно з обласною службою зайнятості ми будемо ефективно вирішувати цю соціально важливу проблему. Докладатимемо всіх зусиль, щоб рівень безробіття у нас не зростав, а зменшувався.

– Які форми взаємодії з обласною громадою, крім уже названих, будуть запроваджені в діяльності обласної ради?

– Переконаний, що немає нічого кращого від живого спілкування з людьми. Десь затримали кошти, десь тече дах Будинку культури, а дехто потерпає від нестачі води… Про все це краще дізнатися не на нарадах з чиновниками, а під час зустрічей із жителями того чи іншого міста, селища, села.

З метою досягнення більшої ефективності від таких зустрічей на виїзні прийоми в райони запрошуватимуться як керівники місцевої влади, так і представники різних установ, підприємств та організацій, на діяльність яких скаржаться громадяни, – з тим, щоб ми могли надати людям оперативні відповіді на ті запитання, що їх хвилюють.

Події сьогодні відбуваються настільки швидко, що так само стрімко на них має реагувати і влада. Люди хочуть мати конкретну, якісну і оперативну відповідь.

– Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк оголосив про наміри ліквідувати в Україні обласні державні адміністрації. Чи готова обласна рада взяти на себе всю повноту влади та відповідальності?

– Звичайно, якщо держава прийме таке рішення, то ми не залишимось осторонь цього процесу. Щодо виконкомів, то, думаю, це стане одним із тих інструментів, що дозволять нам, громаді та її представникам – депутатам, якісно і оперативно вирішувати наші основні завдання. Адміністрації в своєму нинішньому вигляді стали своєрідним атавізмом, адже ця форма управління сьогодні не відповідає всім запитам суспільства.

– Чи є порозуміння між різними політичними силами, представленими в Миколаївській обласній раді? І яким, до речі, є нинішній розклад сил у стінах обласного парламенту?

– Як Ви знаєте, нещодавно відбулося переформатування фракцій, представлених в обласній раді. Найбільших утрат зазнала Партія регіонів, яка ще донедавна мала абсолютну більшість депутатських мандатів. Але після відомих подій значна частина депутатів вийшла з цієї фракції, а дехто з них навіть припинив своє членство в партії. Наразі екс-регіонали планують створити нові депутатські фракції та групи, які б відповідали їхнім професійним спрямуванням та інтересам виборців, яких вони представляють на обласному рівні. За моїми даними, планується створення фракцій аграріїв та економістів.

Це надзвичайно позитивний крок як для обласної ради в цілому, так і для самих депутатів, котрі розуміють, що часи політиканства завершилися. У той час, коли суспільство вимагає кардинальних і рішучих змін, слід очікувати й відповідних дій від депутатів, поготів від тих, хто обраний по мажоритарних округах.

– Чи матиме важелі впливу майбутня опозиція?

– Ми, будучи опозицією, не мали жодного голови постійної комісії. Проте завжди мали тверду позицію і пропонували свій альтернативний варіант розв’язання тих чи інших ситуацій. Можливо, якби не опозиція, миколаївці не звернули б уваги на наявні проблеми. Це і питання надання в оренду мисливських угідь, і проблеми закриття шкіл. Ми зупинили цей процес і, гадаю, найближчим часом це питання не буде актуальним. Досить болючим для наших земляків стало закриття закладів охорони здоров’я, і опозиція завжди казала, що цього ні в якому разі робити не можна. Ми також активно виступали за те, щоб ефективно використовувалися бюджетні кошти.

– Дякую за інтерв’ю.


 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Оставить комментарий

Your email address will not be published.