Зворотний зв’язок

Володимир Дмитрович, Казанківський район:

– Чи можна повторно зареєструватись у службі зайнятості?

Обласний центр зайнятості:

– Так, особа має право перереєструватися у тому ж або іншому центрі зайнятості (філії) як безробітна у разі, коли після припинення реєстрації залишилася безробітною та належить до категорії незайнятого населення.

Перереєстрація безробітних, які є внутрішньо переміщеними особами, здійснюється центрами зайнятості (філіями) за місцем їх перебування чи проживання в інших регіонах України.

Водночас, в залежності від причин припинення попередньої реєстрації, перереєстрація безробітного здійснюється не раніше ніж через 90 календарних днів з дня припинення попередньої реєстрації.

Перереєстрація безробітного здійснюється центром зайнятості з дня припинення попередньої реєстрації за умови підтвердження поважних причин, з яких безробітний не зміг своєчасно звернутися до центру зайнятості, та у разі відвідування центру зайнятості, яким припинено реєстрацію, на наступний робочий день після усунення таких причин.

Валентина Нечипоренко, м. Миколаїв:

Маргарита Петрук, м. Миколаїв:

– У яких випадках щорічна відпустка переноситься на інший термін?

Юридичний відділ ЦК Профспілки працівників освіти і науки:

– Відповідно до ст. 11 Закону України «Про відпустки» щорічна відпустка на вимогу працівника має бути перенесена на інший період у разі (обов’язкове перенесення на вимогу працівника):

– порушення власником або вповноваженим ним органом строку письмового повідомлення працівника про час надання відпустки згідно з ч. 11 ст. 10 Закону про відпустки (не пізніше ніж за два тижні до встановленого графіком терміну);

– несвоєчасної виплати працівнику власником або вповноваженим ним органом заробітної плати за час щорічної відпустки, що передбачено ч. 1 ст. 21 Закону про відпустки (не пізніше ніж за три дні до початку відпустки).

Відпустку також має бути перенесено на інший період або продовжено відповідно до ч. 2 ст. 11 Закону України «Про відпустки» у випадках:

– тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої в установленому порядку;

– настання строку відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами;

– збігу щорічної відпустки з навчальною відпусткою;

– виконання працівником державних або громадських обов’язків, якщо згідно із законодавством він підлягає звільненню на цей час від основної роботи зі збереженням заробітної плати.

У разі перенесення щорічної відпустки новий термін її надання встановлюється за згодою між працівником і власником або вповноваженим ним органом.

При продовженні відпустки у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю невикористана частина щорічної відпустки по закінченні тимчасової непрацездатності не використовується працівником самостійно, вона має бути надана (лист Мінсоцполітики від 31.01.2012 р. № 30/13/133-12).

Валентина Нечипоренко, м. Миколаїв:

Володимир Янчук, м. Миколаїв:

– Як оплачується відрядження у вихідний день?

Олександр Митько, юрист:

– Трудові відносини між підприємством і працівником, направленим у відрядження, регулюються в першу чергу Кодексом законів про працю України (КЗпП України), а також іншими законодавчими актами.

Статтею 121 КЗпП України встановлено гарантії і компенсації при службових відрядженнях.

Так, працівники мають право на відшкодування витрат та одержання інших компенсацій у зв’язку зі службовими відрядженнями.

Працівникам, які направляються у відрядження, виплачуються: добові за час перебування у відрядженні, вартість проїзду до місця призначення і назад та витрати по найму жилого приміщення в порядку і розмірах, встановлюваних законодавством.

Працівникам, які направлені у службове відрядження, оплата праці за виконану роботу здійснюється відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку.

Відповідно до статті 72 КЗпП України робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі. Оплата за роботу у вихідний день обчислюється за правилами статті 107 цього Кодексу.

Статтею 107 КЗпП України визначено, що робота у святковий і неробочий день оплачується у подвійному розмірі. На бажання працівника, який працював у святковий і неробочий день, йому може бути наданий інший день відпочинку.

Валентина Нечипоренко, м. Миколаїв:

Лариса Костянтинівна, м. Южноукраїнськ:

– Нещодавно було створено Державне бюро розслідувань. Чула, що там є вільні вакансії. Чи може мій син-юрист розраховувати на роботу в цій структурі?

Територіальне управління ДБР, розташоване у місті Миколаєві:

– Справді, у Теруправлінні ДБР, розташованому у місті Миколаєві, оголошено конкурс на 6 посад слідчих. Зокрема:

– слідчого відділу з розслідування злочинів у сфері службової діяльності та корупції (квота «а») – 1 посада;

– слідчого відділу з розслідування злочинів, вчинених працівниками правоохоронних органів та у сфері правосуддя (квота «а») – 2 посади;

– слідчого відділу з розслідування військових злочинів (квота «а») – 2 посади;

– слідчого відділу з розслідування військових злочинів (квота «в») – 1 посада.

Але при цьому варто звернути увагу, що квота «а» передбачає досвід роботи на посаді слідчого органу досудового розслідування не менше двох років, у тому числі зайняття протягом останнього року посади слідчого органів прокуратури.

Квота «в» не потребує досвіду роботи. У конкурсі за цією квотою не можуть брати участі особи, що протягом останнього року обіймали посади слідчих органів досудового розслідування.

Документи від кандидатів, які бажають взяти участь у конкурсі на посади слідчих, приймаються у Києві з 27 серпня до 17 вересня включно.

Валентина Нечипоренко, м. Миколаїв:

Марина Ф., м. Новий Буг:

– Як перевести дитину на індивідуальне навчання?

Начальник Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Роман Возняк:

– Міністерство освіти і науки України наказом від 10 липня 2019 року № 955 «Про внесення зміндо наказу Міністерства освіти і науки України від 12 січня 2016 року № 8», який набув чинності 20.08.2019, оновило Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти.

Заклади освіти можуть організовувати (повідомивши про це на своїх сайтах або сайтах засновників) здобуття освіти за:

  1. Екстернатною формою (екстернат): організовується для осіб, які за станом здоров’я, через проживання за кордоном, на неконтрольованій території або на лінії зіткнення тощо не можуть відвідувати заняття та пройти оцінювання; прискорено опанували зміст навчальних предметів одного або декількох класів (рівнів повної загальної середньої освіти); самостійно опанували або бажають опанувати зміст окремих навчальних предметів; засуджені до довічного позбавлення волі.
  2. Сімейною (домашньою) формою. Батьки можуть самостійно (або залучивши освітян, у тому числі неформального профілю) організовувати освітній процес з урахуванням здібностей, інтересів, потреб, мотивації, можливостей і досвіду своїх неповнолітніх дітей. Батьки відповідальні за здобуття освіти дітьми на рівні не нижче стандартів і можуть фіксувати навчальні досягнення у портфоліо.
  3. Педагогічний патронаж. Можливий для дітей з малонаселених сіл, хворих дітей – навчання відбувається біля їх лікарняного ліжка; засуджених дітей; дітей-біженців.

Повнолітні школярі або батьки неповнолітніх можуть обирати індивідуальну форму здобуття освіти відповідно до інтересів, здібностей, потреб, мотивації, можливостей і досвіду.

Зарахування на індивідуальне навчання проводиться зазвичай до початку навчального року.

Переведення ж можливе протягом навчального року, але не пізніше ніж за 3 місяці до проведення річного оцінювання чи державної підсумкової атестації. Таке обмеження не застосовується для переведення на педагогічний патронаж.

Валентина Нечипоренко, м. Миколаїв:

Дмитро Ігоревич, підприємець, м. Очаків:

– В яких випадках допускається не використання касових апаратів?

Головне управління ДФС у Миколаївській області:

– Правові засади застосування РРО (касових апаратів) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265), дія якого поширюється на усі суб’єкти господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Відповідно до ст. 9 Закону № 265 реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва. Для підприємств, установ і організацій усіх форм власності при здійсненні торгівлі, виключно власної продукції, за умови проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку, використання РРО (касових апаратів) не є необхідним.

Звертаємо увагу, що дана норма законодавства не поширюється на продаж технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, та на підприємства торгівлі і громадського харчування.

Валентина Нечипоренко, м. Миколаїв:

Валентина Т., м. Первомайськ:

– Чи допустять до занять у школі дітей без щеплення? Які види вакцинацій потрібні?

Міністерство охорони здоров’я України:

– Стаття 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» передбачає, що дітям, які не отримали щеплень за Національним календарем, відвідувати заклади освіти не дозволяється.

Cаме ця норма закону покликана захистити здоров’я та життя дітей, адже в Україні спостерігається ускладнена епідемічна ситуація та вже два роки триває спалах кору. Перебування нещеплених дітей в організованих колективах створює ризик виникнення спалахів інфекційних хвороб, що є загрозою для життя та здоров’я не лише учнів, а й членів їхніх сімей та працівників закладів освіти.

Раніше Верховний Суд підтвердив, що садочки і школи мають право не допускати невакцинованих дітей до освітніх закладів. У Постанові йдеться про те, що держава має забезпечити баланс між правом дитини отримати дошкільну освіту і правами інших дітей. Коли індивідуальний інтерес протиставляється загальному інтересу суспільства, то перевагу має загальне благо на безпеку та охорону здоров’я. Це рішення – остаточне у справі, яка розглядалася в судах різних інстанцій ще з 2016 року, та не підлягає оскарженню.

Відповідно до календаря щеплень, діти до 6 років повинні мати щеплення проти гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту та краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та хіб-інфекції. У 6 років дітям роблять ревакцинацію проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту. Якщо в дитини є протипоказання, їй надається відповідна довідка на підставі даних обов’язкового медичного профілактичного огляду дитини за участю лікаря-педіатра та інших лікарів-спеціалістів.

Підготував Андрій ТЮРІН

Добавить комментарий