Зворотний зв’язок: Про аренду нежитлових приміщень ОСББ

Володимир П., м. Миколаїв:

– Я член правління ОСББ. У нас є нежитлове приміщення, яке хочуть взяти в оренду ФОП для ремонту взуття. Чи можу я здати його, якщо при реєстрації ОСББ ми не вказували, що є нежитлові приміщення, оскільки ЖЕК нам подав інформацію, що лише 58 кв. м. і дане приміщення не має номера, адже рахувалося як підсобне. Також інвентарну справу по будинку мені ще не передали. Чи потрібно оформляти право власності на це приміщення?

Ігор Савчук, юридичний консультант:

– Усе майно в будинку поза квартирами та самостійними нежитловими приміщеннями належить усім їх власникам.

Визначення поняття спільне майно багатоквартирного будинку надано в ч. 2 ст. 382 ЦК України та продубльовано в п. 6 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» від 14.05.2015 р. № 417-VIII. Тож відповідно до вказаних норм спільним майном багатоквартирного будинку, зокрема, є: приміщення загального користування, у тому числі допоміжні. Допоміжні приміщення багатоквартирного будинку, згідно із законом, призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування його мешканців (колясочні, комори, сміттєкамери, горища, підвали, шахти й машинні відділення ліфтів, вентиляційні камери й інші підсобні та технічні приміщення).

Віднесення приміщень, у тому числі підвалів, де розташоване технічне обладнання будинку, до допоміжних приміщень передбачалось наказом Держжитлокомунгоспу України від 5 квітня 1996 року № 28/389 «Про затвердження Типового статуту об’єднання (товариства) співвласників багатоквартирного будинку» (втратив чинність на підставі наказу Державного комітету з питань житлово-комунального господарства від 17 листопада 2003 року № 189/2040) та наказом Держжитлокомунгоспу України від 27 серпня 2003 року № 141 «Про затвердження нового Типового статуту об’єднання співвласників багатоквартирного будинку та Типового договору відносин власників житлових і нежитлових приміщень та управителя».

Право власності на допоміжні приміщення не підлягає державній реєстрації, а існує вже по факту наявності допоміжних приміщень в будинку.

Право спільної сумісної власності є колективним правом, тому рішення щодо оренди чи продажу приміщення приймаються колективно. Окремий порядок користування допоміжними приміщеннями будинку може бути визначено положеннями Статуту об’єднання (у разі наявності ОСББ в будинку). Якщо ОСББ в будинку відсутнє – за рішенням загальних зборів співвласників.

Якщо об’єднання не створено, здача допоміжних приміщень в оренду проводиться за рішенням загальних зборів співвласників в порядку, що передбачений положеннями Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку»

Добавить комментарий