Про обмеження при перевезенні лікарських засобів

Лариса Іванчук, Вітовський район:

– Працюю у Польщі. Хотіла було привезти додому матері необхідні ліки, та взнала, що існують якісь обмеження при перевезенні лікарських засобів. Чи не могли б розповісти про це детальніше?

Головне управління Державної фіскальної служби у Миколаївській області:

– Миколаївська митниця інформує: Митним кодексом України встановлено, що лікарські засоби, які переміщуються (пересилаються) через митний кордон України у порядку та обсягах, визначених Постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2012 року № 458, вважаються особистими речами.

Громадяни можуть увозити на митну територію України лікарські засоби, які переміщуються у ручній поклажі та/або в супроводжуваному або несупроводжуваному багажі громадянина, у таких обсягах:

– у кількості, що не перевищує п’яти упаковок кожного найменування на одну особу (крім лікарських засобів, що містять наркотичні чи психотропні речовини);

– у кількості, що не перевищує зазначену в наявному в особи рецепті на такий лікарський засіб, виданому на ім’я цієї особи та засвідченому печаткою лікаря та/або закладу охорони здоров’я.

Обмежень щодо вивезення за межі митної території України лікарських засобів, крім тих, що містять наркотичні чи психотропні речовини, законодавством України не встановлено.

Водночас, враховуючи відмінності у митних правилах різних країн, наполегливо рекомендуємо ознайомитись із законодавством країни перебування (призначення – у випадку пересилання лікарських засобів) з метою уникнення порушень законодавства та конфліктних ситуацій під час здійснення митного контролю в інших країнах.

Додатково інформуємо, що відповідно до ст. 17 Закону України від 4 квітня 1996 року № 123 «Про лікарські засоби» на територію України можуть ввозитися лікарські засоби, зареєстровані в Україні, за наявності сертифіката якості серії лікарського засобу, що видається виробником, та ліцензії на імпорт лікарських засобів (крім АФІ), що видається імпортеру (виробнику або особі, що представляє виробника лікарських засобів на території України), у порядку, встановленому законодавством. Незареєстровані лікарські засоби можуть увозитись на митну територію України у тому числі для індивідуального використання громадянами. Відмінність процедури митного оформлення лікарських засобів залежить від їх приналежності до особистих речей громадян.

Добавить комментарий